Дуже жорсткий контроль за постачанням товарів подвійного призначення до РФ є настільки важливим, — економіст

Олег Пендзин. Фото: facebook.com

РФ — не Радянський Союз. Вона серйозно глобалізована, дуже сильно залежна від постачання товарів подвійного призначення, від постачання комп’ютерної техніки, мікрочіпів. Тому надзвичайно важливо посилювати контроль за обходом санкцій. Про це сьогодні, 26 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Тобто надточна зброя, сучасна зброя, сучасні танки з системою наведення, системою нічного бачення не можуть бути створені без імпортних комплектувальних, імпортних блоків. Тому настільки важливим сьогодні є дуже жорсткий контроль за постачанням товарів подвійного призначення до Російської Федерації”, — пояснив він.

На думку економіста, найімовірніше, в 11-му пакеті ЄС з’являться адресні санкції проти компаній, які безпосередньо обходять санкції.

“Коли ми говоримо про нафту, про Індію, потрібно розуміти, що індійці торгують нафтою в межах прайс-кепа, в межах цінового коридору. Тобто формально особливих претензій до Індії пред’явити практично неможливо, тому що вона купує російську нафту за ціною, меншою за 60 доларів за барель. У цій ситуації які до неї претензії? Чітко встановлений прайс-кеп, питань немає”, — каже Пендзин.

Щодо Китаю, як зазначив економіст, ситуація ще складніша.

“Тому що формально Пекін до санкцій не приєднався, але, тим не менш, він не підтримує Російську Федерацію з погляду прямих постачань нелетального або летального озброєння, прямих постачань тих чи інших товарів, які потрапляють під санкційні обмеження. Тому в цьому зв’язку теж я розумію, що цивілізований світ досить акуратний”, — сказав він.

Однозначно підпадатимуть під санкційні обмеження компанії, які торгують товарами подвійного призначення.

“Ті товари, які формально не підпадають під ці переліки, або торгуються в межах прайс-кепу, значить, так воно і буде”, — зауважив Пендзин.

Також він акцентував, що кожен наступний санкційний пакет важчий для РФ. І, найімовірніше, 11-й пакет — це буде пакет посилення контролю за нині чинними санкціями, тому що досить великий сірий імпорт.

“Речі, які безпосередньо впливають на відтворення військової техніки, ті ж комп’ютерні системи, ті ж мікрочіпи. У 10 разів Киргизстан наростив закупівлю комп’ютерної техніки за 2022 рік. Ми ж розуміємо, що там точно не комп’ютерний хаб створено. Тому ці речі, власне, і потраплять до 11-го пакета, і вони з погляду європейців, я думаю, що з ними є сенс погодитися, є набагато більш важливими в цій ситуації, ніж створення нових напрямів. Хоча за ними теж ідуть роботи досить серйозні”, — підсумував Олег Пендзин.

Читайте також: Росія продовжує заробляти на продажу золота, попри санкції — як саме (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Пендзин заявив, що поки не буде чіткої позиції цивілізованих країн щодо обходу санкцій Росією, ситуація не зміниться. Уперше до санкційного пакета Європейського Союзу можуть увійти обмеження для китайських компаній.

Прямий ефір