Доноси, арешти й штрафи: як і за що репресивна машина Кремля карає росіян (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

У Російській Федерації продовжують вести репресивну політику проти жителів країни. Штрафи, а частіше кримінальні справи, чекають на всіх, хто став на шлях проти панівного у РФ режиму, повідомляє FREEДОМ.

Житель Якутії має заплатити 2 тис. рублів (25 доларів) за те, що опублікував на особистій сторінці фільм “Замах на Росію”. Цю стрічку внесено до Федерального списку екстремістських матеріалів, оскільки вона озвучує версію, згідно з якою вибухи житлових будинків у Росії організувала Федеральна служба безпеки (ФСБ) РФ для виправдання Другої чеченської війни та підвищення популярності президента Росії Володимира Путіна.

У Казані на двох дівчат донесли через розмову про Збройні сили України (ЗСУ) в меблевому магазині. Вони обговорювали можливу атаку на місцевий авіаційний завод. Після цього до них додому прийшли поліціянти, перевірили телефони, комп’ютер і доставили в місцевий відділ поліції, де з них узяли пояснення щодо події.

У Росії, щоб силовики постукали у двері, не обов’язково бути злочинцем.

“У нас офіційний курс — залякати людей. Ці репресії — елемент пропаганди”, — зазначив голова правозахисного проєкту “Перший відділ” Дмитро Заїр-Бек.

З лютого минулого року за антивоєнну позицію людей затримували майже 20 тис. разів, пише російський правозахисний медіапроєкт “ОВД-Инфо”. Нині 584 людини фігурують у так званих антивоєнних провадженнях. Найближчого тижня очікується ще 62 суди у політичних кримінальних справах.

Відомо щонайменше про двох людей, які перебувають в ув’язненні без надання медичної допомоги. Кремлівський режим часто використовує подібний метод впливу, кажуть правозахисники.

“Суд у Калінінграді відмовився відправляти на медичну експертизу Ігоря Баришнікова, 64-річного активіста, обвинуваченого у справі про військові “фейки”. У чоловіка загострилося хронічне захворювання і є підозра на онкологію. Зараз він живе з трубкою в животі — цистостомою”, — зі звіту “ОВД-Инфо”.

У Росії карають буквально за все. Жителя Норильська Сергія Куриленка заарештували на сім діб через пости в соціальних мережах про військовослужбовців. А в Москві на 15 діб затримали Дмитра Головльова. Причина — запуск біло-синіх повітряних кульок і прапора, саме такі кольори в символіці використовує рух “Свобода Росії”.

Басманний районний суд Москви заарештував 25-річного Костянтина Кочанова, фігуранта кримінальної справи про червоні хрести на асфальті. Йому закидають статтю про хуліганство з мотивів політичної ненависті.

“Таким чином, він нібито висловив “свою незгоду з проведеною спеціальною військовою операцією Росії в Україні” і “вчинив публічні дії, які створюють реальну загрозу підриву безпеки держави, і створюють загрозу заподіяння шкоди життю та здоров’ю громадян”, — зі звіту “ОВС-Инфо”.

Правозахисника й антивоєнного активіста з Республіки Комі Андрія Івашева засудили на 6 років колонії за пости в соцмережах. Обвинувачення вимагало 8 років позбавлення волі.

Така жорсткість покарання потрібна режиму як превентивна дія, кажуть експерти.

“Ці справи виконують функцію превенції. Порушується справа проти одного антивоєнного активіста і, на думку влади, ця справа є фактором, щоб іншим не кортіло”, — додав Заїр-Бек.

У Росії менше ніж 0,5% усіх підозрюваних отримують виправдувальні вироки, пише ресурс “Команда проти тортур”. Але є винятки. Правозахисники помітили, що у провадженнях, де фігурантами виступають чиновники та співробітники силових структур, ймовірність виправдань у 25 разів вища, ніж в інших справах.

Читайте також: Нові факти розправ з неугодними Кремлю росіянами та будівництво СІЗО, площею 22 гектари — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір