“Будинок зі скалок”: український фільм про дитячий притулок на Донбасі номіновано на “Оскар” (ВІДЕО)

Кадр із фільму "Будинок зі скалок". Скриншот: Facebook/ahousemadeofsplinters

На премію “Оскар-2023” номіновано український фільм “Будинок зі скалок” про дитячий притулок на Донбасі. Американська кіноакадемія опублікувала список номінантів 24 січня. Стрічка спільного виробництва України, Данії, Швеції та Фінляндії боротиметься за нагороду в категорії “Найкращий документальний фільм”, повідомляє FREEДОМ.

“Будинок зі скалок” почали знімати 5 квітня 2019 року. Головні герої — троє дітей, які опинилися в дитячому будинку в Лисичанську. На той момент це було недалеко від лінії фронту в Луганській області.

Щоб діти звикли до сторонніх і поводилися природно, зйомки тривали два роки. Група приїжджала в дитячий притулок кожні два місяці. Завдяки цьому режисерові вдалося відобразити не роботу маленьких акторів, а реальне життя дітей, які опинилися в дитячому будинку.

“Я відчуваю, що вони мають дивовижну силу, щоб дійсно з’єднувати людей на величезних відстанях і показувати глядачам, що ми так схожі. В українського народу є якась універсальна істина, яка пов’язує нас в один народ”, — зазначив режисер “Будинку зі скалок” Саймон Леренг Вільмонт.

Над картиною працювали кінематографісти з чотирьох країн — України, Данії, Фінляндії та Швеції. “Будинок зі скалок” розповідає про життя вихованців Лисичанського центру, в якому вони можуть перебувати до дев’яти місяців, чекаючи рішення суду про опіку. Тут діти знаходять собі друзів, і, звісно, сподіваються на прихід батьків чи близьких людей, часто — марно. Цей фільм про дітей, які чекають доленосного рішення.

“Цей фільм насамперед про невидимі, але також важкі наслідки війни, яка відбувається у твоєму домі. Так би мовити, про цивільне населення. Але щобільше, це торжество цієї чудової й дивовижної здатності пристосуватися і вижити попри важкі умови”, — сказав Саймон Леренг Вільмонт на прем’єрі фільму в межах кінофестивалю Kharkiv MeetDocs.

Світова прем’єра документального фільму відбулася минулої зими. Українському глядачеві на великому екрані його показали 4 жовтня 2022 року. Фільм уже отримав кілька міжнародних нагород, а тепер претендує на “Оскар”.

“Будинок зі скалок” номінований на “Оскар”! Я досі не можу в це повірити, але це правда. Це для вас, Єва, Саша, Аліна, Коля, Маргарита та Ольга. Дякую, що дозволили мені поділитися вашою історією. Ви справді неймовірні герої”, — написав режисер фільму “Будинок зі скалок” у Facebook.

На премію “Оскар-2023” номіновано п’ять повнометражних документальних фільмів. “Будинок зі скалок” претендує стати найкращим у цій категорії вперше в історії незалежної України.

Читайте також: Курс для російського корабля, “Мрія”, пес Патрон, “Азовсталь” — символи стійкості України та українців, народжені війною (ВІДЕО)

Прямий ефір