До багатьох країн починає доходити, що Росія — недоговороздатна країна, — експерт про ситуацію із Саудівською Аравією

Андрій Закревський. Скріншот: uatv.ua

Росія вирішила, що вона сама пише закони, і весь світ має під неї підлаштовуватися. Але країна-агресор загралася в імперію. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова правління Асоціації “Нафта і Газ України”, генеральний директор нафтогазового консультаційного центру “Ньюфолк”, експерт з питань енергетики Андрій Закревський, коментуючи конфлікт між Саудівською Аравією та РФ на ґрунті видобутку нафти.

“Фраза з приводу того, що домовленості з Кремлем не варті паперу, на якому вони підписані, мені дуже подобається. Напевно, це той підсумок, який ми зараз бачимо. Просто потихеньку до багатьох країн починає доходити, що Росія недоговороздатна країна. Загравшись в імперію, вона вирішила, що вона сама пише закони і все, що вона робить, це і є закон, а всі інші повинні підлаштовуватися”, — сказав він.

За словами експерта, вже давним-давно прогнозувалося, що буде таке тертя.

“Тому що Росія, вивелившись із цивілізованого ринку торгівлі нафтою, в який вона дуже довго і наполегливо вступала, рухалася протягом 17 років (уявляєте, який шлях?), було все каналізовано минулого року. Просто її партнери по ОПЕК+ не підозрювали, що після того, як вони її підтримають у так званій антисанкційній політиці, наразяться на ситуацію, що Росія робить як зазвичай: дали переночувати, завтра вже без дому залишилися. Така ситуація”, — вважає Закревський.

Він пояснив, що основним мотивом служить навіть не те, що Росія сама по собі скорочує обсяги нафти через те, що європейський ринок став для неї недоступним. Найголовніше, що вона пішла на ті ринки, які самі по собі конкурентні.

“Навіть чорний ринок нафти, до якого не належить ні ОПЕК+, ні союз країн із розвиненою економікою, договору. Ці 20-30% теж конкуренти. І тут виходить, що наступним після Саудівської Аравії буде прозріння Ірану. Іран як найбільший гравець на чорному ринку нафти. Далі буде прозріння Венесуели та інших країн”, — висловився Андрій Закревський.

Читайте також: Що відбувається між РФ і Саудівською Аравією в контексті продажу нафти — аналіз експерта

Як повідомлялося раніше, між двома найбільшими виробниками нафти у світі — Саудівською Аравією та Росією — зростає напруженість через обсяги видобутку нафти. Про це пише The Wall Street Journal. Зокрема, Ер-Ріяд звинуватив Москву в невиконанні своєї обіцянки скоротити видобуток у відповідь на санкції Заходу.

Прямий ефір