До 25 років позбавлення волі: як Лукашенко знищує опозиційні настрої громадян, розповів представник каналу “Белсат”

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Режим самопроголошеного президента Лукашенка можна порівняти зі сталінським режимом: білорусів, які мають активну громадянську позицію та опозиційні настрої, відправляють за ґрати. Про це сьогодні, 28 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник директора телеканалу “Белсат” Олексій Дикавицький. 

“Українці не можуть собі уявити того, що в Білорусі не залишилося жодного незалежного засобу масової інформації. Хоч би яка влада була в Україні, хоч би які були президенти, але нікому за всі роки української незалежності не спало на думку закрити незалежні засоби масової інформації, залишивши тільки державні, пропагандистські ЗМІ. В Україні ніколи не було такої ситуації, щоб за коментар негативний або лайк у соціальних мережах люди отримували 5 років в’язниці”, — сказав він. 

Дикавицький нагадав, що восени 2022 року білоруський суд нібито довів провину підприємця Миколи Автуховича, раніше вже двічі засудженого за “політичними” статтями, за 12 обвинуваченнями, серед яких — “зрада батьківщини” і “теракт”. Автуховича було засуджено загалом до 25 років позбавлення волі. 

“Чоловік обраної президентки Білорусі Світлани Тихановської отримав 18 років в’язниці, а зараз проти нього порушено нову кримінальну справу, тобто йому ще накинуть. У Білорусі за ґратами перебувають 32 журналісти, зокрема 10 журналістів телеканалу “Белсат”, деяких із них засуджено на термін від 3 до 8 років, частина ще чекає на вироки. Близько 300 тис. молодих білорусів з активною громадянською позицією були змушені виїхати з країни. Людей затримують просто за те, що вони розмовляють на вулиці білоруською. Розумієте, ми зараз маємо справу зі сталінською системою”, — акцентував він.

На його думку, якби в будь-якій іншій країні був такий рівень репресій, який зараз є в Білорусі за режиму Лукашенка, громадяни з великою ймовірністю побоювалися б протестувати. 

“Білорусь перебуває під подвійною окупацією: одна окупація — це хунта, яка кілька років тримає незаконно владу шляхом терору, а інша окупація — це присутність російських військ. Тому говорити про те, щоб білоруси, втративши стільки крові та сил, знову вийшли протестувати, це важко. Але смерть синів, братів, дітей — ось це може стати тим аргументом, який все-таки спричинить другу хвилю протестів”, — підсумував Олексій Дикавицький.

Читайте також: Якщо Путіну буде не до Білорусі, то у білорусів з’явиться шанс — думка

Прямий ефір