Дікінсон: Велика Британія підтримуватиме Україну незалежно від того, хто стане новим прем’єром

Ексканцлер казначейства Ріші Сунак та глава МЗС Ліз Трасс вийшли у фінал змагання за крісло голови правлячої Консервативної партії Великої Британії, а значить, і прем’єр-міністра країни. Видавець журналів Business Ukraine та Lviv Today Пітер Дікінсон в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA пояснив, чому кандидатури на посаду британського прем’єра підтримуватимуть Україну у війні, розв’язаній Росією.

За його словами, Велика Британія завжди вважала, що протистояти диктатурі та міжнародній агресії — її головна мета та досягнення. Тому британці пишаються тим, що стали першими, хто воював проти Гітлера до останнього дня війни: від вересня 1939-го до травня 1945-го. І зараз британське суспільство розуміє, що Путін це новий Гітлер, і вони мають повторити свій подвиг.

Дікінсон зазначив, що після брекзиту англійці переживали, що Велика Британія втратила свої позиції на міжнародному полі та стала країною другого ґатунку. Підтримкою України вони доводять свою значущість у світі.

“Важливо показувати, що Британія залишилася світовим лідером, залишилася впливовою країною. Це, зокрема, можна показувати в рамках боротьби проти російської агресії в Україні”, — сказав він.

За словами видавця, в Англії на сьогодні немає політичних діячів, які б могли сказати, що Україна це не важливо. Тому, незалежно від того, хто стане наступним прем’єр-міністром, Британія продовжить підтримувати Україну.

“Підтримка України це популярна річ і серед політиків, і серед суспільства. Для кандидатів було б невигідно змінювати політику щодо українського народу. Тому такого варіанту не буде. Вони демонструватимуть, що керівництво країни змінилося через свій політичний стиль. Обидва кандидати більш стандартні та спокійні у порівнянні з експрем’єром Британії Борисом Джонсоном. Можливо, ми не побачимо такої дружби, як була між Зеленським та Джонсоном, проте підтримка буде аналогічною чи ще більшою”, — підкреслив Дікінсон.

Крім того, спікер зазначив, що Ліз Трасс, через свій досвід у МЗС, може бути налаштована навіть більше проукраїнськи, ніж її опонент — Ріші Сунак.

“Вони обидва представники досить середньої політики для партії консерваторів, немає тут радикальної позиції з будь-якого питання. Сунак позиціонує себе як економічний керівник, який обіцяє спокійну, стабільну, мудру та успішну економічну політику. Якби треба було обирати із цих двох кандидатів, тоді можна сказати, що Ліз Трасс може бути більш налаштованою на підтримку України тільки через те, що вона більш спрямована на світову політику. Це людина, яка займалася дипломатичними питаннями більше. Тому для неї це актуальніша тематика. Але і цілому обох кандидатів можна назвати українськими”, — підсумував видавець.

Нагадаємо, посол України в Туреччині Василь Боднар повідомив, що перше судно, яке завантажять українським зерном, вирушило з Туреччини до порту “Чорноморськ”. Його прибуття очікується увечері у суботу, 6 серпня.

Альтернативні методи опалення та нові постачальники: Камельчук розповів, як Європа готується до повної відмови від газу з РФ

Продаж антидепресантів у РФ зріс на 66% — причини й ситуація на ринку медпрепаратів

Читайте також: Путін оточив себе винятково лояльними особами, як у Коза-Нострі: інтерв’ю з Фейгіним

Прямий ефір