Україна своїх підтримує: дайджест для мешканців прифронтових територій (випуск #13 від 14.02.2023)

Це випуск #13 щотижневого інформаційного дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:

  • поточна ситуація на фронті;
  • найголовніше зі звернень президента України;
  • майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
  • як відновити пенсію після деокупації;
  • дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
  • консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
  • все про мінну безпеку — на одному сайті;
  • інформаційна безпека: рекомендації для близьких полонених;
  • грошова допомога на лікування для херсонців;
  • новини щодо відновлення Херсонщини та Миколаївщини.

Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 356-й день війни (14.02.2023).

Визволення України

Російські війська попри значні втрати не відмовляються від намірів вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Продовжують зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

Загальна карта війні. Графіка: twitter.com/War_Mapper

Донецька та Луганська області

Окупанти посилили східну лінію фронту з метою штурму ключових українських позицій, прагнучі здобути символічну перемогу. Здійснюють посилення свого угруповання військ на Лиманському та Бахмутському напрямках. Але Сили оборони України стримують наступ ворога.

Бажані цілі РФ на Донбасі. Графіка: nytimes.com
Бажані цілі РФ на Донбасі. Графіка: nytimes.com
Поточна лінія фронту на Донбасі. Графіка: twitter.com/War_Mapper

За словами голови Луганської обласної військової адміністрації Сергія Гайдая, росіяни намагаються “продавити” нашу оборону на Кремінському напрямку. Проте суттєвого успіху не мають.

Протягом кількох днів вони атакували позиції ЗСУ в районі Кремінної та Білогорівки, навіть намагалися піти колоною техніки, але отримали потужну відповідь і відійшли назад. Біля Білогорівки ситуація напружена через постійні удари ворожої артилерії та роботу авіації окупантів.

Гайдай акцентував, що на Сватівському напрямку ситуація краща, там українські сили оборони мають успіх.

Росіяни також атакують Вугледар на Донеччині, де українські позиції розташовані всього в декількох кілометрах від єдиного залізничного сполучення з Кримом.

І не припиняють спробу захопити Бахмут. Але місто жорстко обороняють українські воїни.

Центр і північ Донеччини. Графіка: twitter.com/War_Mapper
Навколо Бахмута. Графіка: twitter.com/War_Mapper

Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових Донеччини та Луганщини за тиждень:

Бойові втрати противника

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 13.02.2023 орієнтовно становлять:

  • особовий склад — близько 138 340 осіб ліквідовано (+6 180 за тиждень);
  • танки — 3 283 (+52);
  • бойові броньовані машини — 6 492  (+77);
  • артилерійські системи — 2 290 (+59);
  • реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 465 (+4);
  • засоби ППО — 234 (+7);
  • літаки — 296 (+2);
  • гелікоптери — 286 (+2);
  • БпЛА — 2 007 (+49);
  • крилаті ракети — 857 (+61);
  • кораблі, катери — 18 (+0);
  • автомобільна техніка та автоцистерни — 5 150 (+46);
  • спеціальна техніка — 217  (+14).

Звернення президента України

Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:

  • Ключове — дії на передовій. Спробам окупанта оточити Бахмут й зламати там оборону — протидіємо. Донеччина і схід, де найгарячіше, — я про них згадую щодня в таких зверненнях. Південь звучить рідше, хоча стратегічне значення цих напрямків не менше.
  • 10 лютого ворог запустив щонайменше 70 ракет у черговій масованій атаці. Щонайменше 60 ракет збито. Їхні мішені були цивільні, цивільна інфраструктура. На жаль, були влучання. На жаль, є жертви. Кілька російських ракет пройшли повітряним простором Молдови та Румунії.
  • 8-10 лютого відбувся візит президента України до країн ЄС:

Лондон, Париж, Брюссель — усюди я говорив про те, як посилити наших воїнів. Є дуже важливі домовленості, й ми отримали хороші сигнали. Це стосується як далекобійних ракет і танків, так і наступного рівня нашої співпраці — бойової авіації. Але над цим треба нам ще попрацювати.

— Маємо сильний оборонний пакет від Великої Британії. Ми погодили потужну кількість броньованої техніки, постачання далекобійної зброї…. Я почув від прем’єр-міністра [Великої Британії Ріші Сунака] бажання надати нам літаки. Перший крок — офіційно сказав пан прем’єр-міністр — що ми можемо почати навчання наших пілотів.

— Ми підписали з паном прем’єр-міністром [Ріші Сунаком] Декларацію єдності — документ, що фіксує принципи нашої взаємодії та взаємопідтримки. Союзницької взаємодії та взаємопідтримки. Це новий рівень відносин.

— Я був дуже радий почути й побачити, що наші хлопці в Британії швидко навчаються керувати танками “Челенджер”.

— Фундаментальна зустріч відбулась у Франції з президентом Макроном і канцлером Шольцем. Ми втрьох провели переговори. Розкривати деталі неправильно, але можна сказати, що ми почули один одного. Франція — Україну, Німеччина — Україну. Партнери почули нашу позицію, наші аргументи.

Буде більше підтримки.

Брюссель. Засідання Європейської Ради та наш спеціальний формат переговорів після засідання. Переговорів із лідерами ЄС не лише в межах Євроради, а й у межах спеціальних зустрічей, які відбулися після саміту. Загалом я зустрівся з усіма лідерами Євросоюзу.

— Я почув від лідерів деяких держав Європи готовність надати необхідну Україні зброю, зокрема бойові літаки.

— Європейський парламент. Це було не просто моє звернення як президента України, це був символічний момент. Певний ціннісний підсумок шляху, який ми пройшли у відносинах із Євросоюзом. І початок нового етапу. Коли Україна вже не гість чи партнер з-поза меж ЄС, а коли Україна стає повноправною частиною Євросоюзу.

  • 6 лютого маємо дуже вагоме рішення від Норвегії. Пʼятирічний пакет допомоги нашій державі — 75 млрд норвезьких крон (7,4 млрд дол., — ред.)
  • Верховна Рада України за моїм поданням затвердила нового очільника Служби безпеки УкраїниВасиль Малюк, який певний час був виконувачем обов’язків голови Служби. Позитивне голосування щодо кандидатури Ігоря Клименка на посаду міністра внутрішніх справ.
  • Наша державна благодійна платформа United24 змогла акумулювати вже майже 300 млн дол. від звичайних людей і компаній із понад 100 країн світу.

Майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом

28 січня 2023 року введено в дію зміни до закону “Про споживче кредитування” з метою підтримки позичальників, майно яких було знищено або зазнало пошкоджень внаслідок збройної агресії РФ.

Що пропонується особам, майно яких було знищено або зазнало пошкоджень внаслідок збройної агресії РФ:

  • призупинення обов’язку повертати кредит, предметом якого є нерухоме майно. Як це працює, детально розповіли юристи проєкту “Юридичний порадник для ВПО” — див. за посиланням;
  • анулювання заборгованості по кредиту, забезпеченому житлом (лише щодо знищеного майна) — деталі див. за посиланням;
  • анулювання заборгованості по кредиту, забезпеченому автомобілем (лише щодо знищеного майна).

Як відновити пенсію після деокупації

Пенсіонери в Україні отримують пенсію переважно двома шляхами — на банківську картку або через “Укрпошту”. Як виплачуються пенсії на тимчасово окупованій території, або у випадку переміщення пенсіонера на вільну територію та після деокупації — проконсультували юристи проєкту “Юридичний порадник для ВПО”.

Пенсіонер перебуває на окупованій території

На окупованих територіях “Укрпошта” припинила роботу відділень. Пенсійний фонд України перераховує пенсію на поточний рахунок, який відкривається для пенсіонера в “Ощадбанку” за зверненням Пенсійного фонду (аналогічна ситуація щодо неможливості виплати пенсій іншим банком, обраним пенсіонером).

Таким чином, пенсія зберігається і буде виплачена після деокупації або евакуації пенсіонера.

Пенсіонер евакуювався на підконтрольну Україні територію

Якщо пенсіонер евакуювався на підконтрольну територію, йому передусім треба оформити довідку ВПО (внутрішньо переміщеної особи). Виплати пенсії здійснюються пенсійними органами за місцем фактичного проживання таких осіб.

Водночас ВПО для отримання коштів може обрати спосіб доставки пенсії:

  • через поточні рахунки в банках (виплата пенсії на банківський рахунок будь-якого банку, крім санкційних);
  • або доставка “Укрпоштою” за місцем проживання.

Вже обраний після переміщення спосіб виплати пенсії також можна змінити. Для цього необхідно звернутися до пенсійного органу особисто або через портал Пенсійного фонду України.

Якщо в умовах воєнного стану банк, який виплачував пенсію, припиняє працювати, кошти перераховуються в “Ощадбанк” без відкриття рахунку. Для їхнього отримання необхідно буде звернутися з паспортом та ідентифікаційним кодом до будь-якого відділення “Ощадбанку”.

Як відновити виплату пенсії після деокупації

Пенсіонери протягом 3-х місяців після деокупації мають право відновити виплату пенсії у спрощеному порядку, шляхом подання заяви на поновлення виплат без додавання копій документів, що посвідчують особу, та через:

  • сільського, селищного, міського голову;
  • старосту;
  • начальника військової адміністрації населеного пункту.

Також можна одразу обрати зручний для себе спосіб отримання коштів:

  • через поточні рахунки в банках;
  • або доставка “Укрпоштою” за місцем проживання.

У разі отримання Пенсійним фондом від “Укрпошти” інформації про відновлення технічної можливості здійснювати виплату і доставку пенсій до певного населеного пункту, Пенсійний фонд подасть вимогу “Ощадбанку” про повернення пенсійних коштів, зарахованих на такі поточні рахунки, й виплата буде здійснена через “Укрпошту”.

Як відновити пенсійне посвідчення — див. у вип. # 10.

Дітям не місце в районах бойових дій

Росіяни наносять артилерійські та ракетні удари по житлових кварталах і соціальних об’єктах. На жаль, під вогонь окупантів потрапляють і наші діти. Особливо ті, що перебувають у прифронтовій зоні.

За рік війни в Україні загинула щонайменше 461 дитина, поранення отримали 922 маленьких українців. Це офіційна інформація станом на 13 лютого. Точну кількість постраждалих дітей встановити неможливо через активні бойові дії та тимчасову окупацію частини території України.

Мінреінтеграції наголошує: малечі не місце в районах бойових дій! Тому звертається до батьків та опікунів, вихователів і вчителів, чиї діти зараз перебувають в зоні бойових дій:

“Вони — ще діти, й залежать від вашої тверезості та відповідальності. Ваш обов’язок за законом і перед Богом — оберігати ці маленькі життя. Не треба ризикувати дитячим життям. Евакуюйте дітей із небезпечних місць!”

Для цього є всі можливості. Контакти щодо безкоштовної евакуації:

Донеччина. Для евакуації слід попередньо зареєструватися за номерами телефонів: (098) 890-33-18, (066) 285-62-90. Або звернутись на “гарячі лінії” сільських, селищних рад і військових адміністрацій.

Херсонська область:

  • повідомити про бажання евакуюватися треба за телефоном “гарячої лінії” ОВА: 0-800-330-951, (091) 481-78-45 або ж у Viber, Telegram, Signal, WhatsApp на номер: (093) 011-95-96;
  • заявку на евакуацію можна залишити через Telegram-бот волонтерської організації Helping to Leave;
  • або звернутися до волонтерської організації Help People за телефоном: (093) 696-97-88.

Харківська область. З питань евакуації приймає звернення “гаряча лінія” волонтерської організації Helping to Leave: (093) 177-64-58.

Запорізька область. Для реєстрації на евакуацію звертайтесь на “гарячу лінію” Запорізької ОВА за телефоном: 0-800-503-508.

Також звернутися по допомогу з евакуацією можна на “гарячу лінію” Мінреінтеграції: 15-48 або ж написати у месенджери на номер (096) 078-84-33.

Про графіки евакуаційних потягів — див. у вип. # 10.

Нагадаємо, після евакуації до більш безпечних регіонів України для отримання пільг, гуманітарної допомоги та інших соціальних гарантій треба зареєструватися як внутрішньо переміщена особа (ВПО). Детальніше про оформлення довідки ВПО та грошової допомоги — у вип. #1, про грошову держдопомогу евакуйованим, отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації — у вип. #9, про корисні сервіси для переселенців — у вип. #7.

Консультації щодо довідки ВПО

Переселенці продовжують переміщуватися до більш безпечних регіонів. Задля ефективності в оформленні довідок внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в областях працюють “гарячі лінії”.

У Мінреінтеграції запевняють, що оператори кол-центрів нададуть всю необхідну інформацію щодо отримання довідки та всіх можливих для них соціальних гарантій від держави.

Контакти у північних і східних регіонах:

  • Чернігівська область: (0462) 25-99-38
  • Сумська область: (0542) 77-99-55
  • Харківська область: (097) 081-52-96
  • Полтавська область: 0-800-500-620

Контакти у південних регіонах:

  • Запорізька область: (061) 764-42-65
  • Миколаївська область: 0-800-332-858
  • Херсонська область: 0-800-330-951
  •  Одеська область: 0-800-333-136

Контакти у західних регіонах:

  • Рівненська область: (0362) 63-36-01
  • Тернопільська область: (0352) 52-06-60
  • Волинська область: (0332) 77-82-11 (з 08:00 до 17:15), (066) 657-09-15 (цілодобово)
  • Львівська область — адреси та контакти консультативно-координаційних центрів можна знайти на сайті Львівської ОВА за посиланням

Також щодо отримання довідки ВПО й уточнення інших питань, які турбують переселенців, можна звернутися на “гарячу лінію” уповноваженого з питань ВПО за номером: (066) 813-62-39.

Все про мінну безпеку — на одному сайті

На сайті “Все про мінну безпеку” зібрана корисна інформація, яка складається з чотирьох блоків, розрахованих на свою категорію:

  • для дорослих;
  • підлітків;
  • дітей молодшого віку;
  • вчителів.

Розділ “Дорослим” містить покрокову інструкцію про те, як навчити дітей розрізняти небезпечні предмети. Тут є мультфільми для спільного перегляду, а також питання для обговорення та закріплення побаченого.

У розділах “Підліткам” і “Дітям молодшого віку” можна знайти мультики, комікси, ігри й завдання, які у простій формі розповідають про міни та правила поводження з ними.

У розділі “Вчителям” зібрані матеріали, які знадобляться освітянам для планування уроків з мінної безпеки. Є інтерактивні мультфільми про те, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть бути прихованими, на які знаки варто звертати увагу. Також тут можна знайти поради, комікси та брошури для дітей різного віку.

Рекомендації для близьких полонених

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими розробив рекомендації для звільнених з полону та родичів полонених під час спілкування зі ЗМІ. Їхнє дотримання зможе значно полегшити роботу щодо визволення з неволі всіх захисників та захисниць України.

Родичам захисників та захисниць, які тимчасово перебувають у полоні

Варто уникати:

  • передачі до ЗМІ персональних даних та персональної інформації захисників (наприклад: полонений повідомив, що він парамедик чи водій, а його звільнений побратим в інтерв’ю подає іншу інформацію);
  • свідомої чи несвідомої участі у психологічних операціях ворога (наприклад, дзвінки з в’язниць родичам полонених: “Ваш у нас, почему не забираете? Делайте что-то, протестуйте”);
  • надмірної медійності полонених, які були публічно не широко відомими до потрапляння в полон. Це може ускладнити процес повернення.

Як бажано діяти:

  • підтримувати регулярний контакт з Координаційним штабом;
  • повідомляти нову інформацію про полонених в Національне інформаційне бюро (НІБ) та в матеріали кримінального провадження (через слідчого);
  • у випадку, коли хтось намагається особисто чи через онлайн-інструменти (форми, чатботи тощо), розташовані на неофіційних ресурсах, дізнаватися будь-які дані про військовослужбовців (номер частини, місце розташування, персональні дані тощо) або ж вимагати гроші чи інші цінності як платню за нібито повернення, обмін, включення до списків на обмін тощо — негайно повідомляти Координаційний штаб та правоохоронні органи.

Звільненим з полону захисникам та захисницям та їхнім родичам

Варто уникати:

  • повідомлень на кшталт “він швидко відновиться і повернеться на фронт”. Це може негативно вплинути на подальші процеси переговорів;
  • розкриття у ЗМІ персональних даних та інформації про побратимів та посестер, які ще перебувають у полоні;
  • уникати надмірної конкретики під час публічних висловлювань про порушення прав (тортури, умови утримання), використовувати загальні наративи про подібні випадки. Через детальну публічно поширену інформацію можуть постраждати побратими, які ще залишаються в полоні ворога. Також ворог може оцінювати ефективність впливу тортур, базуючись на спогадах звільнених з полону;
  • поширення фото- чи відеоматеріали, на яких зображені побратими та посестри, які ще не звільнені. З них ворог може отримати додаткову інформацію про те, чим займався полонений чи полонена.

Як бажано діяти:

  • у розмовах зі ЗМІ наголошувати на необхідності дотримання Росією норм Женевських конвенцій;
  • підтримувати родичів тих, хто залишився в полоні, над їхнім звільненням Україна працює постійно;
  • допомагати родичам полонених напряму подавати дані до Національного інформаційного бюро;
  • усвідомлювати, що кожне сказане слово може вплинути на умови перебування тих, хто залишився в полоні (зокрема і в “правовому” полі РФ: може бути змінена класифікація дій оборонців).

Нагадуємо, повідомити Національне інформаційне бюро про потрапляння людини у ворожий полон можна:

  • зателефонувавши на цілодобову “гарячу лінію” за номером 16-48, для дзвінків з-за кордону діє номер: +38 (044) 287-81-65;
  • скориставшись чатботами у Telegram абоViber;
  • заповнивши онлайн-форму на сайті Національного інформаційного бюро.

Про Дорожню карту щодо дії родини у випадках, якщо член сім’ї пропав безвісти, потрапив у полон чи загинув — див. випуск #11.

Грошова допомога на лікування для херсонців

Мешканці Херсонської міської територіальної громади у 2023 році можуть отримати одноразову адресну грошову допомогу. Її видають на:

  • стаціонарне лікування;
  • проведення операцій на серці, судинах та при онкологічних захворюваннях;
  • на ендопротезування суглобів.

Для отримання коштів необхідно подати заяву на ім’я начальника Херсонської міської військової адміністрації та копії таких документів:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний номер;
  • довідку із зазначенням реквізитів рахунку, відкритого на ім’я заявника;
  • документ з медичного закладу, який засвідчує стан здоров’я, проведену операцію чи отримане лікування протягом 2022 або 2023 років.

Заява та пакет документів надаються до районних у місті Херсоні рад. Уточнити будь-яку інформацію з цього приводу можна за телефонами:

  • Дніпровський район (099) 253-54-91;
  • Корабельний район, (050) 875-11-41;
  • Суворовський район, (066) 447-92-36.

Відновлення України

Херсонська область

За даними Кабінету міністрів України, наразі в Херсонській області деокуповано 228 населених пунктів.

Мешканцям надається гуманітарна допомога та виплачуються всі кошти. Також проводиться евакуація з деяких населених пунктів. Поступово відновлюють надання послуг оператори поштового зв’язку, фінансові установи, підрозділи соціального страхування тощо.

За даними Херсонської обласної військової адміністрації:

  • відновлено роботу 132 медичних закладів (82%);
  • світлом забезпечені майже 170 тис. споживачів (близько 71%) області. Водночас відновлення електропостачання потребує ще розмінування понад 1 тис. км ліній електромереж;
  • триває гуманітарне розмінування. Загалом в області замінованими лишаються понад 683 тис. га. Сформовано 11 бригад саперів, які здійснюють розмінування.

Найближчим часом в Україну прибуде додаткова партія систем Starlink, частина яких буде спрямована в Херсонську область для забезпечення безперебійного зв’язку.

Миколаївська область

“Укрпошта” майже повністю відновила роботу в деокупованих населених пунктах Миколаївської області. Станом на початок лютого 2023 року пошта повернулася до 76 зі 102 звільнених населених пунктів.

Наразі на Миколаївщині працюють 116 стаціонарних і 67 пересувних відділень поштового зв’язку.

Фахівці поштових відділень доставляють і приймають посилки, виплачують пенсії та соціальну допомогу. Також проводяться виплати готівкової допомоги від Товариства Червоного Хреста України. Крім того, у відділеннях можна придбати товари першої необхідності.

Попередні випуски дайджесту

В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:

Випуск # 1 від 15.11.2022:

  • оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
  • державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
  • евакуація з небезпечних регіонів;
  • як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.

Випуск # 2 від 22.11.2022:

  • грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
  • як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.

Випуск # 3 від 29.11.2022:

  • Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
  • що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
  • як отримати безкоштовні дрова;
  • “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
  • 10 онлайн-помічників для переселенців.

Випуск # 4 від 06.12.2022:

  • як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
  • як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
  • алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.

Випуск # 5 від 13.12.2022:

  • як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
  • як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
  • якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
  • офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.

Випуск # 6 від 20.12.2022:

  • куди звертатися для здійснення евакуації;
  • як евакуювати маломобільну особу;
  • про нові послуги у “Дії” для ВПО.

Випуск # 7 від 27.12.2022:

  • скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
  • про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
  • хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.

Випуск # 8 від 03.01.2023:

  • союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
  • автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.

Випуск # 9 від 10.01.2023:

  • кеш-допомога жителям деокупованих територій;
  • грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
  • виплати тим, хто евакуюється потягами;
  • новий евакуаційний потяг з Донеччини;
  • отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
  • як переселенцям оформити житлову субсидію;
  • де зняти готівку під час блекауту;
  • як отримати LED-лампи;
  • збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
  • нові номери телефонів з питань полонених.

Випуск # 10 від 24.01.2023:

  • розклад евакуаційних потягів;
  • немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
  • заміна ламп на LED — старт програми;
  • як відновити пенсійне посвідчення;
  • безкоштовна психологічна допомога ВПО.

Випуск # 11 від 31.01.2023:

  • Україна отримає понад 330 танків;
  • “Укрпошта” надає посилки без документів;
  • безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
  • як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
  • як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
  • як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
  • якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
  • сервіси з пошуку зниклих безвісти;
  • як передати право керування авто через “Дію”.

Випуск # 12 від 07.02.2023:

  • новий пакет військової допомоги від США та переваги далекобійних ракет GLSDB;
  • як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
  • не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
  • онлайн-послуги для ВПО;
  • сервіси щодо відключення світла;
  • онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.

Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!

Прямий ефір