Як ЗСУ за допомогою Panzerhaubitze 2000 звільняють Україну від російських окупантів на Донбасі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У найгарячіших точках фронту українські військові активно використовують німецькі гаубиці Panzerhaubitze 2000 (PzH 2000). Як зброя працює в реальних бойових умовах, розповідає FREEДОМ.

Німецька самохідна артилерійська установка Panzerhaubitze 2000 — одна з найкращих західних гаубиць, яку отримали українські військові.

За словами командира екіпажу, військовослужбовця ЗСУ Андрія, роботи в Донецькій області для гаубиці — багато.

“Ситуація важка, вони пробують прориватися. Працюємо 24/7. Розвідка дає цілі, а ми працюємо. Дуже багато цілей, розводів багато. Піхота лізе. По всьому працюємо”, — розповідає він.

У складі цього екіпажу — Євген і Дмитро — два рідні брати. Хлопці сказали, що пішли захищати батьківщину в перший же день, не роздумуючи.

“24 лютого вранці, як усе почалося, ми одразу пішли у військкомат і потрапили в нашу бригаду. Так разом ідемо вже рік”, — каже один із братів.

Вони зрозуміли, що воювати разом легше, адже так вони відчувають підтримку одне одного.

“Менше переживаєш, усе-таки він поруч, не десь там, колись подзвонив. Все-таки поруч, один одному допомагаємо”, — пояснює Євген.

Хлопці зізналися, що їхнім батькам найважче, тому за найменшої можливості виходять на зв’язок.

“Два сини. І два сини — на війні. Переживають дуже сильно. Щогодини, якщо не на зв’язку, то вони вже там: “Що сталося? Де ви?”. Іноді таке буває, що немає зв’язку”, — пояснює один із братів.

Це вже друга ротація екіпажу на фронт, цього разу повернулися після навчань у Німеччині.

“Нам випала така можливість поїхати в Німеччину і навчитися на ось таких “Панцирах”, що, в принципі, ми добре зробили. Нам у Німеччині говорили, що ми — один із найкращих учнів були. Це було дуже круто! І ось із листопада ми тут, знову на Донбасі, вже вдруге”, — каже військовослужбовець ЗСУ Василь.

Panzerhaubitze 2000 обладнана 155-мм гарматою, системою навігації, автоматизованою системою управління вогнем по позиціях противника. Це озброєння може випускати три снаряди за 9 секунд або 10 за 56 секунд на відстань до 30 км.

Читайте також: Україна і Росія вперше зрівнялися за військовими витратами — розбір Мацуки

Прямий ефір