Пів року — під російськими обстрілами, за 5 км — активні бойові дії: який сьогодні має вигляд місто Часів Яр (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Російська армія продовжує спроби наступу на трьох напрямках у Донецькій області — Лиманському, Авдіївському та Бахмутському. Ворог атакує населені пункти Бахмутського району, щоб вийти на трасу “Бахмут – Костянтинівка”. За даними Генерального штабу, усі спроби пробити українську оборону припиняються Збройними силами України. Однак міста і села поблизу Бахмута, як і раніше, перебувають під російським вогнем. Щоденних обстрілів зазнає і сусіднє місто Часів Яр. Про це — репортаж кореспондентки телеканалу FREEДОМ Альони Грамової.

Бахмутський напрямок на сьогодні залишається одним із найгарячіших у Донецькій області. Відрізок дороги “Бахмут – Костянтинівка” щодня зазнає атак російських окупантів. Через ускладнену ситуацію непросто сьогодні і в населених пунктах, що розташовані поблизу. Місто Часів Яр — буквально за 5 км звідси вже відбуваються активні бойові дії.

Щоденні російські обстріли — тепер це реальність українського міста. Найчастіше росіяни ракетами та артилерією атакують критичну інфраструктуру.

“Стабільно важка ситуація. Постійні обстріли околиць громади. Періодично летить і по місту. Страждає насамперед наш мешканець. Житловий фонд, критична інфраструктура теж, постійно в роботі, постійно в намаганні відновити те, що розбивається”, — повідомив голова Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

У міській військовій адміністрації кажуть, через ці атаки населення дедалі частіше залишається без електрики та води.

“Після того, як фронт приблизився до нас, люди почали виїжджати більш інтенсивно. Плюс в “Пункті незламності” теж можна записатися, якщо не маєте зв’язку. І в цьому випадку записуються, залишають свої адреси, контактні дані”, — сказав Чаус.

Наразі у місті постійні перебої з мобільним зв’язком та інтернетом. Щоб місцеві жителі могли і зарядити гаджети, і вийти на зв’язок, працює “Пункт незламності”.

“Є інтернет, є вода питна, іграшки для дітей є. Ну, так печиво, солодке, іноді хліб привозять військові”, — розповів місцевий житель Олександр.

Центр розрахований на те, щоб ті, хто приїжджає із сусідніх міст, могли залишитися тут на ніч. 80-річний житель Бахмута Олександр Сергійович перебуває в “Пункті незламності” четвертий день. З-під обстрілу його евакуювали українські військові. Чоловік не знає, що сталося з його дружиною. Каже, що хоче повернутися до Бахмута, але розуміє, що після обстрілу там від його житла нічого не залишилося.

“У підвалі жив, ну в сараї, сарай із каменю. Потім грюкнуло і завалило там усе. Продукти були… завалило”, — каже Олександр Сергійович.

Постійно під обстрілами Часів Яр перебуває вже пів року. Проте там ще працюють магазини та аптеки, люди отримують гуманітарну допомогу та соцвиплати. Раніше в громаді проживало 13 тисяч осіб. Зараз залишається близько 4 тисяч місцевих жителів.

Читайте також: Обстріли, холод і страх — це про Бахмут: що відбувається в місті-фортеці (ВІДЕО)

Прямий ефір