Червоний Хрест, як і всі міжнародні організації, що належать до ООН, бездіяльний і не має важелів впливу, — ізраїльський військовий експерт

Марк Бабот. Скріншот: uatv.ua

Ізраїльські сім’ї звернулися до представників Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) з проханням передати медикаменти заручникам. Їм у цьому відмовили. Про це сьогодні, 28 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військовий експерт, підполковник Генштабу Ізраїлю в резерві Марк Бабот.

“Щодо Червоного Хреста, я навіть не хочу про них говорити. Тому що спочатку вони мають дати відповідь, де вони були, починаючи від 1939 до 1945 року щодо єврейського народу. А потім тільки можна буде говорити про те, що вони можуть і що вони не можуть зробити. Наші сім’ї звернулися до них із тим, щоб передати медикаменти нашим заручникам. Вони відмовили, виходячи з того, що “ми не можемо і не втручаємося”. Але коли необхідно відвідати палестинських ув’язнених, засуджених за терор (нормальним демократичним судом, між іншим, без смертної кари), то, звичайно, вони тут як тут у кожній нашій в’язниці, у кожному нашому місці ув’язнення терористів”, — сказав він.

Тому, за словами підполковника, він нічого не чекає від цієї організації Червоного Хреста, так само як і від міжнародних організацій, що належать до ООН.

“Вони абсолютно бездіяльні, без жодних можливостей, без жодних важелів впливу ні на яке угруповання. Єдине, що вони можуть, передавати гроші терористам, які забирають більшість цих бюджетів собі і можуть передавати якісь предмети необхідності: продовольство, воду, медикаменти вантажівками. Спочатку вони проходять через ХАМАС і тільки потім ідуть до цивільних, які потребують цього. На жаль, Ізраїль перебуває в нерівноцінній ситуації. Весь світ, як ми бачимо, через ці демонстрації, скандує: “Від річки до моря Палестина буде вільна”. Це абсолютно криваве гасло. Тому що це говорить про те, що Ізраїлю не буде. І говорять про якусь окупацію, хоча це абсолютно не відповідає жодним фактам”, — каже Бабот.

Також він прокоментував заяву директора регіонального управління МКЧХ на Близькому і Середньому Сході Фабріціо Карбоні, що ХАМАС утримує безпосередньо на передовій заручників. І це, як кажуть у МКЧХ, дуже нетипово.

“Уже було свідчення одного з наших заручників, який має подвійне громадянство Ізраїлю та РФ, якого звільнили в межах передання заручників, про те, що його утримували на передовій. Будівля, в якій були бойовики, завалилася, він зумів втекти, вирватися з цієї будівлі, переховувався в Газі, але за кілька днів його знову виявили і передали ХАМАСу або іншому угрупованню. Тому він залишився живий, і тому його віддали, виходячи з якогось прохання, найімовірніше, я не знаю, Російської Федерації. Але сам факт того, що їх тримають на передовій, абсолютно підтверджує мої слова, що вони використовують людей не тільки своїх, а й наших, як живий щит”, — розповів експерт.

Він зазначив, що для ХАМАС загибель своїх громадян перед своїми бойовиками — це навіть краще, ніж просто загибель бойовиків.

“Тому що цих цивільних можна потім показати: “Ось дивіться, що ізраїльська вояччина діє”. Це абсолютно за тією ж ідеологією, яка була свого часу в СРСР, яка говорила про сіоністську ізраїльську вояччину, яка вбиває цивільних. А скажіть мені, як можна вести бойові дії в таких умовах?” — резюмував Марк Бабот.

Читайте також: Чотириденне перемир’я між Ізраїлем та ХАМАС: скількох заручників вдалося врятувати й чи можливе подовження (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Бабот розповів, що у межах домовленостей між Ізраїлем і ХАМАС період припинення вогню може тривати до 10 днів. Терористи ХАМАС утримують заручників просто на передовій, використовуючи їх як живий щит. Про це свідчать самі звільнені заручники.

Прямий ефір