Через агресію РФ деякі екосистеми України неможливо відновити – міністр

З перших днів війни Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів фіксує екологічні злочини окупантів в Україні. Як розповів Міністр Руслан Стрілець, при Державній екологічній інспекції працює оперативний штаб. До сьогодні вже задокументовано 239 екологічних злочинів російських військових на території України та акваторії Чорного моря.

“Ми працюємо зараз над точними розрахунками для того, щоб розуміти повністю збитки, яких завдають окупанти щодня нашим екосистемам. Ці розрахунки стануть основним звернення до міжнародних судів і притягнення окупанта до відповідальності. Хочу зазначити, що вже розроблено методики розрахунку збитків від російських бомбардувань, які завдають шкоди атмосферному повітрю, а також ґрунтам. Я можу просто зазначити, крім того, що сьогодні фіксується економічна шкода від того, що, наприклад, горять нафтобази, знищується паливо і таке інше, але ще й фіксуємо ті збитки, яких завдано навколишньому середовищу. У деяких він майже такий самий, як і економічні збитки від знищення енергоресурсів”, — повідомив міністр у прямому ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

Він додав, що для фіксації злочинів на територіях лісових фондів, водних ресурсів, у заповідних фондах тощо створено програму “Екозагроза”.

Це ресурс, який передає достовірну інформацію в режимі 24/7 про стан навколишнього середовища. Ресурс надає офіційну інформацію, без будь-яких фейків. Також там є певні посилання для виклику екстрених служб для того, щоб мати можливість повідомити про факти та шкоду навколишньому середовищу безпосередньо уряду України”, – розповів Стрілець.

Він зазначив, що коли окупант захоплює території, Україна тим самим втрачає цінні ресурси, для відновлення яких знадобляться десятки років.

Іноді збитки такі, що ми просто не зможемо відновити екосистеми, наприклад, водно-болотні угіддя та інші території, які спочатку формувалися сотні років. Ми їх просто втрачаємо, і вся Європа це бачить. Усі готові сьогодні допомагати, шукати методів та способіа для того, щоб відновлювати ці території, але ми чудово розуміємо, що природі потрібно буде дуже багато років для відновлення”, — наголосив Стрілець.

Читайте також:

Військові плани живуть лише короткий час – у росіян в Україні щось пішло не так. Інтерв’ю з Мельником

Лубинець: Росія будує в Україні хитку систему псевдореспублік на продажних людях

Прямий ефір