Битва щита і меча: про можливості Росії здійснювати ракетний терор України розповів Федоров

focus.ua

Російська Федерація постійно тероризує населення України, обстрілюючи мирні міста з різного виду зброї. Посилюються атаки на Київ балістичними, гіперзвуковими та крилатими ракетами. Наразі в Росії на озброєнні менше ніж 100 гіперзвукових ракет “Кинджал”. Про це сьогодні, 1 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний експерт Юрій Федоров.

“Що стосується “Кинджалів” — поки що у Росії такі ракети є, і вони здатні їх виробляти. На початку року міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, скільки яких ракет у Росії є. Ці цифри можна зіставити з тими, які Резніков публікував за два чи три місяці до того. Отже, можна уявити, приблизно, скільки ракет Росія може виробляти на місяць. Ось виходить, що на місяць Росія може виробляти один або два “Кинджала”. Але це складна досить ракета. Їх у Росії взагалі не так багато, менше сотні вже точно”, — пояснив він.

Росія використовує різні види ракет, які продовжує виробляти в достатній кількості. Українська протиповітряна оборона (ППО) справляється з атаками, збиваючи практично всі цілі.

“Що стосується “Іскандерів” і “Калібрів” — це основні ракети, які використовуються. Але їх виробляють десь близько 20 — 30 одиниць на місяць. Добре, що ППО України їх збиває. Навіть ці хвалені “Кинджали” знищуються американськими зенітно-ракетними комплексами Patriot (“Петріот”). Тому тут змагання йде щита і меча. Але я так розумію, що щит, тобто ППО України, загалом, виграє”, — зазначив Федоров.

Але навіть у разі збиття ракети до руйнувань інфраструктури та жертв серед мирного населення України можуть призвести її уламки.

“ППО збиває ракети, але на міста падають уламки, що теж дуже погано. Але це не пів тонни вибухівки [як при влученні цілої ракети]. І, відповідно, менше людей страждає, гине або отримує поранення”, — резюмував експерт.

Читайте також: Україні потрібно більше Patriot, — Зеленський

Прямий ефір