Бої за Бахмут — що відбувається в місті та сусідньому Часовому Яру (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Протистояння української армії військам противника в районі Бахмута Донецької області триває вже 8 місяців. Щодня місто перебуває під масованими обстрілами росіян. Житлові квартали перетворюються на руїни. Водночас у Бахмуті досі залишаються мирні жителі. Посилюються обстріли й сусіднього міста Часів Яр. Там люди вже замислюються про евакуацію. Про це з місця подій повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Один із міських ринків Бахмута уже двічі горів, проте люди все ж таки приходили туди, там було багато торговельних точок. Зараз їх там лише три. Стало менше продуктів і менше роботи для місцевих. Через щоденні обстріли до міста заїжджає дедалі менше постачальників. Відповідно, торгувати чим-небудь із кожним днем складніше, розповідає місцевий житель Михайло. Чоловік працює на місцевому ринку і зараз за день може заробити не більш як 50 грн.

Велика частина з тих, хто залишився, — люди похилого віку, і евакуюватися вони не мають наміру. Стверджують, що їхати нема за що і нікуди. Щодня людей намагаються переконати в необхідності евакуюватися. Цим займається місцева влада, волонтери та поліція. Погоджуються одиниці.

“Багато [евакуювали людей], ну, буває таке, ось сьогодні три особи поїхали, це першим екіпажем “Білого Янгола”. Гаразд, що все, дякувати богові, що все вдалося, але й були прильоти поруч, але люди виїхали. Буває [потрапляємо під обстріли], звісно ж буває, бо ми бачимо ситуацію. Прилітає будь-коли, будь-куди, немає жодного уцілілого району”, — розповів інспектор з комунікацій Бахмутського районного відділу поліції Павло Дяченко.

Українські військовослужбовці кажуть, що ситуація на цьому напрямку складна, але контрольована. Російська армія постійно атакує населені пункти вздовж лінії фронту.

“Звичайно! Що ж вони мають робити? Не дають нам передихнути. Але інтенсивність наших обстрілів з нашого боку збільшилася. Тобто ми їм даємо, даємо жару. Зокрема, аеророзвідка, яка досліджує, допомагає встановлювати й завдавати ударів по деяких окремих індивідуумах”, — каже бойовий медик із позивним “Італієць”.

Місто Часів Яр розташоване за 10 км від Бахмута, там зараз теж неспокійно. Обстріли з боку окупантів почастішали. Фіксують дедалі більше пошкоджених або повністю зруйнованих об’єктів інфраструктури. Проте гуманітарна ситуація, за словами місцевих жителів, там значно краща.

“Ось, дякую волонтерам, допомагають нам, годують нас. Я не переживаю, я тут народилася, тут мій пупок зав’язаний, я нікуди їхати не буду. Чоловік у мене хворий, 76-й рік. Так [вірю українській армії]”, — поділилася жителька міста Часів Яр Раїса.

У місті працюють медики. Кажуть, на кожен виклик тепер виїжджають винятково в бронежилетах. Є й каски. Значно скоротилася кількість мобільних медичних груп, багато співробітників виїхали. Невідкладну медичну допомогу постраждалим від обстрілів у 4 зміни, і вдень і вночі надають 11 співробітників екстреної невідкладної допомоги.

“Навіть не знаю, як сказати це, це робота наша, її має хтось робити, цю роботу нашу. Усього в нас достатньо, медикаментозне постачання в нас дуже навіть багато всього, і гуманітарна допомога нам надається, і крім цього, постачання наше, з нашої бази ми отримуємо все. У нас є все. Нам хочеться тиші, спокою”, — розповіла фельдшерка мобільної бригади екстреної та невідкладної медичної допомоги Олена.

Спроби російської армії захопити Бахмут і вийти на адміністративний кордон Донецької області щоразу розбиваються об оборону українських військовослужбовців. Жоден із поставлених термінів, заявлених військовим командуванням російської армії, поки що не був реалізований.

Читайте також: Ситуація дуже важка, але Бахмут тримається: що відбувається на Східному напрямку фронту, розповів Грабський

Нагадаємо, як розповів заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь, після призначення начальника генерального штабу ЗС РФ Валерія Герасимова на посаду командувача об’єднаного угруповання військ відбувається переосмислення, аудит можливостей армії, і він почав формувати свою концепцію бойових дій.

Прямий ефір