Ситуація дуже важка, але Бахмут тримається: що відбувається на Східному напрямку фронту, розповів Грабський

Ілюстративне фото: zsu.gov.ua

Вихід Збройних сил України із Соледара Донецької області був усвідомленим рішенням. Противнику не вдалося оточити українські сили, але триває тиск. Про це сьогодні, 26 січня, заявив в ефірі телеканалу FREEДОМ військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косові та Іраку Сергій Грабський.

Він зазначив, що українські війська відійшли на зайняті раніше позиції.

“Це було усвідомлене рішення, і противнику не вдалося оточити наші підрозділи в місті, вірніше в тому, що залишилося від міста. Ми відійшли на зайняті позиції. Противник продовжує тиснути. Але тиск із півночі на Бахмут уже не настільки потужний, як був раніше. Бої тривають у районі Красної Гори. Противник намагається там ще просуватися. І тому з північного напрямку це не виглядає досить критично. Але треба сказати, що з південного напрямку, в районі села Ступочки, тривають активні бої. Противник намагається прорватися в район цього населеного пункту, щоб перерізати трасу, яка є трасою постачання з Бахмутом”, — розповів експерт.

Грабський вважає, що українським військовим сьогодні важливо триматися в Бахмуті. За його словами, противник намагається насідати на північно-східні околиці міста. Бої тривають.

“Хлопці тримаються, поки Бахмут стоїть. Ми розуміємо, наскільки важливо триматися саме там. Місто важливе тим, що це наша територія, і тим, що притягує до себе досить велику кількість противників. Це виражається в тому, що на інших ділянках фронту ми не бачимо такої активності, яку бачимо тут. Це дає нам можливість і підготуватися, і зосередитися для відбиття ворожих атак і підготовки наших дій. Ситуація винятково важка. Але бої тривають, місто тримається”, — резюмував військовий експерт.

Читайте також: “Намагаються штурмувати, але в них не виходить”: на Донеччині українські Сили оборони відбивають атаки росіян

Нагадаємо, за минулу добу українські військові ліквідували 780 російських солдатів, загальна кількість втрат російської армії з початку вторгнення становить 123 860 військових

Прямий ефір