Боротьба зі СНІДом: як змінилося життя ВІЛ-позитивних у період COVID-19

Скрін канала “Дом”

1 грудня у всьому світі відзначають День боротьби зі СНІДом. В Україні тільки за останні п’ять років від хвороби, яку прозвали чумою ХХ століття, померли майже 28,5 тис. осіб. Під час пандемії COVID-19 людям з імунодефіцитом стало ще складніше протистояти вірусам.

Детальніше – у матеріалі кореспондента каналу “ДомІнеси Заніної.

Найбільше від ВІЛ-інфекції померло в Дніпропетровській області – 23%, Одеській та Донецькій – майже по 12%. Жінок помирає вдвічі менше, ніж чоловіків.

Найпоширенішим шляхом зараження ВІЛ залишається незахищений секс. На другому місці – вживання ін’єкційних наркотиків. Висока смертність, кажуть лікарі, зумовлена ​​низьким рівнем тестування на ВІЛ, хоча воно є навіть у сімейного лікаря.

За час пандемії випадків виявлення ВІЛ-інфікованих зросла, оскільки пацієнти з підозрою на COVID-19 здають увесь спектр аналізів. У Києві було виявлено 20 інфікованих на коронавірус із понад 12 тисяч зареєстрованих у Центрі СНІДу. Лікарі припускають, що ВІЛ-інфіковані рідше хворіють на коронавірус через прийом антиретровірусної терапії.

Центри СНІДу сьогодні на жорсткому карантині. Приймають тільки тих, у кого вперше виявили ВІЛ і вони потребують диспансеризації. Препарати антиретровірусної терапії пацієнтам доставляють соціальні працівники або надсилають поштою.

Прямий ефір