Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв Другої світової війни. 22 червня о 4 годині ранку нацистська Німеччина завдала перших масованих ударів по території Радянського Союзу. Через 81 рік Україна знову потрепає від бомбардувань, але вже з боку Росії. І це, на думку експертів, не єдина аналогія, яку можна провести між двома війнами, інформує UA.
Історія майже повторилася за 81 рік: вночі 24 лютого РФ почала обстрілювати Україну. На думку істориків, аналогія очевидна не лише у способі нападу, але й у його причинах, як їх трактує агресор.
“Гітлер мотивував свою агресію, що це нібито превентивна війна і Німеччина нападає на Радянський Союз перша, щоб СРСР не напав на нацистську Німеччину. Так само ми бачимо зараз в інформаційному полі Росії все більше з’являється тез про те, що російська агресія — це не агресія, а превентивний удар: нібито українці самі готувалися напасти на Росію”, — коментує військовий історик Василь Павлов.
Коли не вдалося взяти Київ, РФ зосередила свої сили на Донеччині. І так само, як під час Другої світової війни, масово застосовує артилерію. Але російська армія використовує її не надто ефективно. Навпаки, безцільно накриває вогнем українські населені пункти, перетворюючи їх на руїни та забираючи життя у тисяч мирних українців.
“В основному нацисти намагалися обійти великі міста, оточити їх, і не передбачалося жодного їхнього знищення. Знищували тільки міста, які були прописані в так званому плані “Ост”, і знищення мало абсолютно політичні цілі. Те, що Росія зробила в Маріуполі, застосовує зараз у Сєвєродонецьку, нацисти не застосовували”, — вважає Василь Павлов.
“Якщо ми говоримо про масові обстріли, то вони мають на меті тиск психологічний, інформаційний, соціальний, який викликає напругу в суспільстві. З’являється відповідний протестний настрій, і ми чуємо голоси тих, які просять будь-яким способом і на будь-яких умовах [припинити війну]”, — пояснює військовий експерт Владислав Селезньов.
У нинішній війні російські військові застосовують поширену тактику часів Другої світової, яку використало радянське керівництво.
“Під час Другої світової маршал Жуков не шкодував сил і засобів, кидаючи все нові й нові партії мобілізованих радянських солдатів. Так само й російські генерали, не шкодуючи особового складу, кидають їх на забій, щоб розвідати вогневі точки українських захисників”, — проводить аналогії Владислав Селезньов.
Становище російської армії в Україні погіршується з кожним днем війни, але Москва сподівається скористатися перевагою у живій силі та кількості озброєння. Проте сучасна зброя та тактики ведення бойових дій показують свою ефективність, що видно з успіхів української армії.
Читайте також:
У Міноборони Естонії стурбовані провокаційною поведінкою РФ напередодні саміту НАТО
У США запевнили, що НАТО захищатиме Литву в разі нападу РФ
Євросоюз визнає Україну та Молдову кандидатами у члени ЄС: проєкт рішення
Україна завоювала розум та почуття європейського народу, але інтерес до країни спадає – нардеп