Близько 40 тис. маріупольців залишилися у зруйнованих будинках, без шансів на нормальне життя, — Андрющенко (ВІДЕО)

Мариуполь. Фото: t.me/andriyshTime

Близько 30-40 тис. людей у ​​Маріуполі сьогодні живуть у зруйнованих будинках і потребують переселення. Єдиним шансом порятунку для містян залишається евакуація. Про це сьогодні, 30 листопада, розповів в ефірі телеканалу FREEДОМ радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

За словами радника мера, російські окупанти щось у місті відбудовують, але далеко не ті обсяги, що їх показують пропагандистські канали.

“Щось відбудовується, так. Щось ремонтують. Але все впирається у цифри. Будь-яка пропаганда розбивається суворою дійсністю. Усі зйомки ведуться з тих самих ракурсів, тих самих будівництв, тих самих ремонтів. І головне — оператору не обернутися довкола власної осі для того, щоб реальність не потрапила в екран”, — сказав Андрющенко.

Російська окупаційна “влада” стверджує, що до кінця року переселять у нове житло, яке збудували, близько 1500 осіб. Це близько 500 квартир, уточнив радник мера Маріуполя.

“Причому, що цікаво, ще влітку було анонсовано та було обіцяно, що буде запущено до кінця року 1,5 тис. квартир. Насправді ми бачимо лише 500 квартир. Це за нормою в середньому близько 1,5 тис. осіб. Насправді переселення з жахливих умов на сьогодні потребують від 30 до 40 тис. осіб. Ось справжня картина того “відновлення” і “русского мира”. Тобто 30-40 тис. людей живуть у напівзруйнованих або повністю зруйнованих будинках, без шансу на тепло, на доступ до нормальної інфраструктури та взагалі глобально без уваги влади”, — наголосив Андрющенко.

Він зауважив, що ситуація у місті дуже важка і вплинути на неї вдається лише за допомогою суспільного резонансу.

“Звідси, з підконтрольної Україні території, виникає певний резонанс і в українських ЗМІ, і міжнародних ЗМІ. І тоді окупаційна влада змушена реагувати. І певною мірою це трохи рятує людей, які опинилися у крайній точці біди. Якби не це, насправді, ніхто не звертає уваги, просто ігноруються всі ці проблеми, а по суті робиться вигляд, що нічого не відбувається. І окупанти просто одну за одною штампують картинки про так зване “відновлення” Маріуполя”, — резюмував Андрющенко.

Читайте також: Смертність у Маріуполі зросла в 6,5-7 разів, медсистема в повному колапсі, — радник мера

Раніше Андрющенко повідомив, що в Маріуполі до теплопостачання підключено не більше ніж 20% будинків

Прямий ефір