Більшість могил в Ізюмі з’явилися у березні внаслідок зачисток, — обласна прокуратура (ВІДЕО)

Місце масового поховання в Ізюмі. Фото: Facebook/Володимир Зеленський

За попередньою інформацією, поховання, виявлені в Ізюмі Харківської області, датуються березнем 2022 року. Саме у цей період проводились масові зачистки українських патріотів, правоохоронців, родичів військових. Також було поховано громадян, які постраждали від артобстрілів. Про це сьогодні, 17 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив речник Харківської обласні прокуратори Дмитро Чубенко.

Не виключено, що вбивства солдатами Росії цивільних осіб були пов’язані з особистими причинами або вчинені за надуманим приводом, доповнив представник прокуратури.

“Працівники самопроголошеної місцевої “поліції” в Ізюмі затримували людей, які служили в АТО, або у яких раніше родичі служили або працюють у правоохоронних органах України. Або особисті якісь рахунки зводили на підставі здогадок про те, що хтось із місцевих може співпрацювати з українською владою та надавати ту чи іншу інформацію”, — сказав Чубенко.

Також він повідомив, що в одному із населених пунктів області з невідомих причин російські загарбники вирішили запідозрити у допомозі Україні дітей.

“Вони їх закрили до підвалу з метою допиту. Але під час відступу забули відпустити, їх уже звільняли українські військові після того, як зайшли до міста. Діти там були кілька днів без води та їжі. І не могли самостійно вибратися з приміщення”, — уточнив речник прокуратури.

Читайте також: Людей перед вбивством катували, є цілі сім’ї — подробиці з місця масового поховання в Ізюмі (ВІДЕО)

Нагадаємо, 15 вересня президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення заявив, що в місті Ізюмі на Харківщині знайдено масове поховання людей. Необхідні процесуальні дії там уже розпочалися.

Прямий ефір