В Україні відбулося багато позитивних змін: Шмигаль підбив підсумки року

Фото Урядовий портал

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 29 грудня підбив підсумки року. За його словами, в країні відбулося багато позитивних змін.

Про це пише UA із посиланням на Telegram Шмигаля.

Так, одним із головних завдань цьогоріч була вакцинація від COVID-19.

“Ми розпочали безкоштовне щеплення для всіх громадян. Усі наявні вакцини безпечні та перевірені. А головне – вони захищають від важкого перебігу хвороби. Найближчим часом буде щеплено 50% дорослих українців. Вакцин достатньо, аби всі охочі могли вакцинуватися”, – пише Денис Шмигаль.

Від початку року в Україну поставлено понад 40 млн доз вакцини.

“Так само ми забезпечені вакцинами й на наступний рік. Загалом цьогоріч уряд витратив понад 35 млрд грн на фінансування протидії COVID-19. Це і доплати медикам, і закупівля кисню та кисневих станцій, і фінансування тест-лабораторій, і багато іншого”, – зазначає прем’єр-міністр.

За словами Шмигаля, у медичній сфері підвищили зарплату лікарям у середньому на 30%; розширили майже на 50% програму “Доступні ліки”, якою користуються сьогодні 3 мільйони пацієнтів; закупили понад 700 нових автомобілів швидкої допомоги; оновили сотні приймальних відділень опорних лікарень та закупили сотні одиниць медичного обладнання; збільшили фінансування профілактики та лікування онкозахворювань, інфарктів, інсультів та інших хвороб.

Денис Шмигаль зазначає, що підтримка найбільш вразливих верств населення цьогоріч була одним з основних завдань в умовах пандемії. Вдалося 10 разів підвищити виплати різним категоріям пенсіонерів. Як наслідок, з грудня середня пенсія в Україні досягла майже 4 тисячі гривень, а мінімальна зарплата – 6,5 тисяч гривень.

Окрім цього, в умовах світової енергетичної кризи органам влади цьогоріч вдалося забезпечити стабільність тарифів.

“Завдяки ініціативі президента, а також спільним діям із місцевою владою, тарифи на тепло та гарячу воду не будуть зростати до кінця опалювального сезону. Те саме стосується і тарифів на газ. Попри безпрецедентні виклики, ми спокійно зайшли та проходимо цей опалювальний сезон. Була також суттєво збільшена субсидійна підтримка для людей, і водночас завершено реформу монетизації субсидій”, – пише Шмигаль.

Також прем’єр-міністр назвав найважливіші досягнення у сфері освіти:

– суттєво збільшено видатки на Міністерство освіти і науки: на 26 млрд грн, порівняно з 2020 роком:

зарплати українських вчителів зросли на понад 25%, і якщо у вересні минулого року зарплата вчителя першої категорії становила майже 10 тис. грн, то сьогодні – 13 тис. грн;

– понад 61 тисячу українських вчителів забезпечено сучасною комп’ютерною технікою;

– модернізовано у школах понад 1 300 харчоблоків, розроблено та впроваджується корисне та здорове меню;

– продовжується розвиток платформи “Всеукраїнська школа онлайн”.

Україна завершує рік із рекордним за всю історію доларовим ВВП – майже 200 млрд доларів.

Як наголошує Шмигаль, вперше в історії незалежності середня зарплата в Україні становить 550 доларів. За рік вона зросла на понад 19%.

“У 2021 році іноземні інвестиції стануть рекордними за останні 5 років і становитимуть, за оцінками Національного банку, майже 6,5 млрд доларів. Державний бюджет у січні-листопаді цього року виконано на 104%. Це на 47 млрд грн більше, ніж очікувалося. Дефіцит держбюджету завдяки виваженій та ефективній борговій і бюджетній політиці за 11 місяців становить лише 1,4% ВВП”, – пише прем’єр-міністр.

Також запровадили нову Єдину інформаційну систему в соціальній сфері. Це, за словами Шмигаля, дасть можливість автоматизувати всі процеси в галузі, зменшити час отримання послуг та забезпечити кращу адресність.

“Система дозволить економити для держбюджету приблизно 10 млрд грн щорічно на процесингу соціальних послуг”, – пише він.

У мобільному застосунку “Дія” реалізували 15 нових послуг та впровадили відображення 6 нових типів цифрових документів, зокрема внутрішнього та міжнародного COVID-сертифікатів.

Раніше Шмигаль доручив міністерствам удосконалити систему реабілітації в Україні.

Читайте також: Мінекономіки погіршило прогноз ВВП на 2022 рік до 3,6%

Прямий ефір