Авдіївка і плацдарм ЗСУ на лівому березі Дніпра на Херсонщині — основні цілі окупантів, — Братчук

Сергій Братчук. Скріншот: uatv.ua

Ситуація на фронті залишається складною. Російській окупаційній армії було поставлено два ключові завдання на найближчий час — захоплення Авдіївки Донецької області та знищення плацдарму Сил оборони України на лівобережжі Херсонської області. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 8 лютого, сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

Він зазначив, що на Херсонському напрямку ворог дещо знизив інтенсивність штурмових атак.

“Однак ми бачимо, що ті резерви, які підтягнув противник, готуються до певних дій. Це будуть якраз штурмові атаки, щоб виконати головне завдання для росіян — вибити українські підрозділи з лівого берега Дніпра в Херсонській області та змусити їх піти на правий берег”, — сказав Братчук.

Він нагадав, що траса “Олешки — Нова Каховка” прострілюється українськими підрозділами, — знищуються пости, бойова техніка. І це дає можливість порушити забезпечення окупаційних військ.

“Тому сьогодні ми говоримо про те, що інтенсивність штурмів трохи знизилася, їх фіксують по кілька на добу. Але кожен із них — це ціна життя і здоров’я наших хлопців”, — доповнив Братчук.

Також, за його словами, на цій ділянці фронту зменшується кількість використання бойової техніки ворогом.

“Активно працює наша артилерія, FPV-дрони. І, власне, працює українська артилерія також по ствольній артилерії ворога, що дуже важливо для того, щоб хоч якимось чином знизити артилерійський вогонь росіян по правому берегу Дніпра”, — сказав гість ефіру.

Ще одне ключове завдання російських загарбників — оточення міста Авдіївка, продовжив Братчук.

“На Авдіївському напрямку ситуація дуже важка, у ворога є тактичне просування. Сподіваємося, що наші підрозділи зможуть виконати свої завдання навіть у таких важких умовах”, — зазначив гість ефіру.

Він також доповнив, що складна ситуація і на Куп’янсько-Лиманському напрямку: ворог намагається вводити резерви і тиснути на українські підрозділи.

Читайте також: Фокус уваги РФ переключився на Авдіївку, але через величезні втрати окупанти видихнуться, — Попович

Як повідомлялося раніше, російські військові просуваються в Авдіївці. Але завдяки обороні українських захисників просування армії РФ триває із дуже великими втратами. 

Прямий ефір