Артилерію, втрачену у війні проти України, Росії доведеться відновлювати кілька років, — Мусієнко (ВІДЕО)

Олександр Мусієнко. Фото: znaj.ua

Сплеску виробництва нових ракет та військової техніки в Росії не буде — про себе дають знати західні санкції та дефіцит комплектуючих. А щоб поповнити артилерію, втрачену у війні проти України, Росії знадобиться кілька років за умови фінансування, наявності компонентів та забезпечення виробництва у дві зміни. Про це сьогодні, 19 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Олександр Мусієнко.

“На сьогодні не видно якогось сплеску активності військово-промислового комплексу Росії — дається взнаки санкційний тиск, комплектуючих не вистачає”, — сказав експерт.

Мусієнко наголосив, що Росія надзвичайно інтегрована у світові ринки. А кампанію імпортозаміщення вони провалили, хоч відповідні завдання ставилися російським керівництвом.

“Вони цього не зробили через різні причини. Їм вигідніше було закуповувати, ніж сидіти, вигадувати щось своє. Тож вони купували. Зараз, коли можливості суттєво обмежені, закупити на Заході або на ринку деяких країн Азії, таких як Південна Корея, Південно-Східна Азія, Тайвань і таке інше, то, звичайно, труднощі виникають”, — зазначив експерт.

За його словами, вже помітно, наприклад, що відновлювати у потрібній кількості артилерію, наприклад, гаубиці, самохідні артилерійські установки, як це було до повномасштабного вторгнення, росіяни не можуть.

“На те, щоб поповнити артилерію, втрачену у війні проти України, Росії необхідно кілька років. За умови фінансування, наявності компонентів, забезпечення виробництва у дві зміни. Потрібно, щоби працювали всі підприємства”, — сказав Мусієнко.

Також він зазначив, що російський “Уралвагонзавод” не може впоратися з виробництвом нових танків. На підприємстві зайняті переважно ремонтом тих танків, які постраждали у війні.

“Щодо виробництва інших бронемашин, наприклад, Росія зробила відкат від БМП-3 до БМП-1, без сучасної електроніки, без приладів нічного бачення, оптики тощо”, — додав Мусієнко.

Просіли росіяни й у виробництві безпілотників, говорить він.

“Попри те, що рекламують там свій “Ланцет”, проблема у виробництві була теж суттєва, тому що відсотків 70-75 — комплектуючі, які виготовлені не на території Росії, вони їх купували. Тому стан загалом ВПК російського досить-таки погіршився після санкцій і після тих втрат, які вони не встигають відновити”, — резюмував Мусієнко.

Читайте також: РФ тепер потрібні роки, аби відновити армію до стану перед початком вторгнення — оцінка експерта (ВІДЕО)

Прямий ефір