Артилерія ЗСУ виконує завдання під Бахмутом — репортаж із передової (ВІДЕО)

Скриншот: uatv.ua

Військовослужбовці 57 окремої мотопіхотної бригади, що воюють під Бахмутом, кажуть, що зараз противник намагається тримати оборону у повністю зруйнованому місті. ЗС РФ не проводять штурмових дій — лише короткі вилазки. Своєю чергою, українські захисники відстежують їхні переміщення, дають накопичувати боєкомплект, а коли противник спробує зібрати штурмову групу, розбивають її на старті, повідомляє FREEДОМ.

“Він [противник] не проводить штурмових дій — короткі вилазки. Пробує, мацає міць нашої оборони. Відповідно, ми робимо практично так само. Обидві сторони стоять у стані активної оборони, обидві готуються до агресивніших дій. Ми виловлюємо їхні групи, переміщення, даємо накопичувати боєкомплекти, створюємо умови. Коли вони лише намагаються зібрати штурмову групу, щось роблять, тоді “розбираємо” її на старті”, — розповів військовослужбовець 57 окремої мотопіхотної бригади Збройних сил України Євген.

Трохи більше ніж 200 метрів розділяє російські та українські позиції.

“Наразі нікого не видно, а вранці було троє росіян: перебігали з місця на місце”, — схарактеризував становище військовослужбовець 57 окремої мотопіхотної бригади ЗСУ Віктор.

Українські бійці кажуть, що війська РФ використовують тут як стрілецьку зброю, так і важче озброєння: протитанкові керовані ракети (ПТУР), станкові протитанкові гранатомети (СПГ), міномети, на дальній відстані — артилерію та “Гради”. Щодня — щонайменше 10 обстрілів із боку противника. Українські підрозділи відповідають.

“Впіймали дуже вдалий момент, коли йшла заміна між “вагнерівцями” та регулярними військами. Щойно”Вагнер” відвів свої частини — “регуляри” зайшли, але вони ще не знали до ладу місцевості, не підтягнули логістику, і в цей момент було завдано удару бригадою. І шикарний результат справді, якого вдалося досягти користуючись вдалим моментом, особливо з урахуванням того, що ми наступали, не маючи переваги у силі”, — поділився військовослужбовець 57-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ Євген.

На російських позиціях у Бахмуті “вагнерівців” вже змінили регулярні війська армії РФ. Збройні сили України продовжують утримувати фланги. Кажуть, доки не просуваються, значну частину часу приділяють обороні.

На українських позиціях чути “виходи” з тимчасово окупованої території. Пересуватися тут небезпечно: необхідно розділятися на невеликі групи, які переміщаються на відстані одна від одної перебіжками.

Попри це, побут на позиціях налагоджено максимально комфортний за таких умов.

“Готую рисовий суп. Можна сказати: імпровізація. Головне – не повторюватися”, — коментує військовослужбовець ЗСУ Юрій.

Командир батальйону Євген у Збройних силах України від початку повномасштабного вторгнення Росії. Каже, що мав бронь, але вирішив нею не користатися: на другий день пішов до військкомату.

“25 лютого минулого року я прийшов у військкомат і 26-го вранці вже був у формі. Працював регіональним менеджером у компанії Huawei Україна. Будували мобільний зв’язок у Чернігівській області, у Києві, на півдні будували також. Один з останніх проєктів — 4G у метро для киян”, — розповів про довоєнну діяльність військовослужбовець 57 окремої мотопіхотної бригади ЗСУ Євген.

Після негоди в траншеях дуже складно пересуватися. Але піхота суворо дотримується свого негласного правила: чим глибше закопаєшся, тим ціліше будеш. Над позиціями постійно чути свист снарядів, а військовослужбовці кажуть: “сьогодні спокійно, це будні”.

Завдання українських військовослужбовців на цій ділянці фронту протидіяти ротації російських військ у районі Бахмута.

Читайте також: Росіяни зупинили наступ і перейшли в оборону, ЗСУ можуть оточити місто: Гетьман розповів про ситуацію на Бахмутському напрямку

Раніше Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що протягом минулої доби на Бахмутському напрямку армія РФ вела наступальні дії у напрямку Івановського — успіху не мала. Російські окупанти завдали авіаційних ударів у районах населених пунктів Біла Гора та Часів Яр Донецької області, а також ракетний — по Дружківці. Від ворожого артилерійського обстрілу на цьому напрямку постраждали 8 населених пунктів Донецької області.

Читайте також: Без вихідних і перерв: як військові медики у стабпункті рятують життя захисників Бахмута (ВІДЕО)

Прямий ефір