Артефакти та міни: про ситуацію в Херсонській області після сходу великої води розповіли військові

Наталія Гуменюк. Фото: Facebook/natusya.humenyuk

Вода, яка підтопила території Херсонської області після підриву Каховської гідроелектростанції (ГЕС), здебільшого пішла. Оголені ділянки суші досить серйозно впливають на зміни лінії фронту, при цьому в цих місцях посилено оборону. Про це сьогодні, 20 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня України Наталія Гуменюк.

Вона зазначила, що у людей з’являється інтерес до артефактів та історичних знахідок, які з’явилися після того, як зійшла вода.

“Активізувалися аматори та професіонали цієї діяльності, тому хочу звернути увагу, що зараз це — зона бойових дій, там неможливі жодні розкопки, неможливий доступ сторонніх людей, там проходить лінія фронту, тому потрібно бути дуже обережним. На цих територіях багато вибухонебезпечних предметів, тому що вода несла міни, міни оголилися, зокрема й ті, які були закладені окупантами в плані своєї оборони. У цьому випадку, крім екологічного наслідку, є ще специфічні наслідки бойової роботи”, — пояснила Гуменюк.

За її словами, кількість російського угруповання українському військовому командуванню відома, але цю інформацію не розголошують.

“Російські окупанти маневрують і перекидають свої сили з одного напрямку на інший без суттєвої зміни лінії оборони, оскільки мають у своєму розпорядженні подібний ресурс. Те, що вони переміщують підрозділи на Запорізький напрямок і Бахмутський, свідчить про те, що їм необхідно посилювати ці напрямки, але водночас вони не оголюють в абсолюті, наприклад, Дніпровський напрямок: від Скадовська до Каховки лінія фронту, у принципі, досить щільно обороняється, тому ми продовжуємо роботу”, — заявила керівниця пресцентру.

Гуменюк додала, що ще більша частина території регіону затоплена і тривають рятувальні операції з евакуації людей.

Читайте також: Росія не допускає експертів ООН у зону Каховської ГЕС, оскільки намагається приховати наслідки катастрофи, — Яковенко

Нагадаємо, Острів — найбільш постраждалий після підриву Каховської гідроелектростанції (ГЕС) район Херсона. Він найближче розташований до річки й фактично одразу пішов під воду. Острів щодня перебуває під обстрілом російських військ. 

Прямий ефір