Як виживають на Острові після потопу — репортаж із найбільш постраждалого району Херсона (ВІДЕО)

Херсон. Скриншот: uatv.ua

Острів — найбільш постраждалий після підриву Каховської гідроелектростанції (ГЕС) район Херсона. Він найближче розташований до річки й фактично одразу пішов під воду. Острів щодня перебуває під обстрілом російських військ. Більшість будинків тут або зруйновано, або пошкоджено, повідомляє FREEДОМ.

Вода з Острову вже відійшла, хоча ще недавно її рівень сягав 6 м. Пересуватися тутешніми вулицями можна було лише човном. Поки що на Острові немає електрики, газу та води, не працюють магазини та аптеки.

“Ми були на 7-му поверсі. А з першої квартири своєї все винесли на третій поверх: що змогли та встигли. Все затонуло. 20 см вода була — черпали вже. З 8 червня по обіді вода почала йти. Три дні перебувала і три дні йшла. Тепер все мокре, зіпсоване. Виживаємо, як можемо. Без води, без газу, без світла”, — розповідає мешканка Херсона Валентина.

Квартири на перших поверхах були повністю затоплені. Все, що там було: меблі, особисті речі, техніка — зіпсовано. Місцеві мешканці змушені тимчасово ночувати у під’їздах між поверхами. Наприклад, в одній із багатоповерхівок між другим та третім поверхом живе маломобільна жінка. Каже, що волонтери пропонували виїхати, але вона відмовилася.

“Чоловік не захотів, і я не захотіла… Будемо живі, не помремо”, — каже мешканка Херсона Тетяна.

Над ліквідацією наслідків катастрофи на Херсонщині зараз працюють фахівці з усіх регіонів України. До постраждалих районів прибули працівники комунальних служб із 13 областей. Формуються окремі бригади енергетиків та газовиків для відновлення пошкодженої інфраструктури. За останні дні рятувальники відкачали воду із 80 будинків та підвалів. Загалом від початку ліквідації наслідків катастрофи відкачали понад 156 тис. тонн води.

“Нагадаю, що уряд уже виділив майже 2,5 млрд грн для забезпечення півдня України питною водою. Також 980 млн із Фонду ліквідації наслідків збройної агресії направлено на виплати компенсацій людям, чиї будинки пошкодило або зруйнувало повінню, які постраждали від цієї трагедії. Ще 560 млн підуть на одноразові виплати постраждалим”, — повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Рішенням Кабінету міністрів України постраждалим від підриву Каховської ГЕС у Миколаївській та Херсонській областях виділять одноразову фінансову допомогу розміром 5 тис. грн.

Тим часом мешканці району Острів намагаються врятувати хоч щось з особистих речей. Херсонець Сергій живе у квартирі сусідів, ті залишили йому ключі, а ще — кішку та хом’яка.

“Що змогли — винесли на сходові клітини: стоять аж до 4-го поверху. Все, що не змогли, — тепер викидаємо. Їжу волонтери привозять — гарячі обіди. Треба наводити тут порядок, щось робити… Першої ночі взагалі не спав: дивився, як вода підіймається. Страшно було, коли вода прибувала, почала розливатись. Ти бачиш, що вона підіймається і нічого зробити не можеш. Взагалі кажуть, найкращий засіб від депресії — це важка фізична праця”, — каже житель Херсона Сергій.

“Забезпечують нас, харчування привозять. Не вмираємо”, — додає житель Херсона Михайло Степанович.

Читайте також: У Херсоні — понад 20 поранених: після чергового російського обстрілу жителі не стримували емоцій (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше керівник пресофісу Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Толоконніков розповів, що після підриву Каховської ГЕС найскладнішою у Херсоні залишається ситуація у мікрорайоні Корабел, який розташований на Карантинному острові у західній частині міста. Станом на 18 червня там залишалося підтопленими близько 800 будинків. Загалом у Херсонській області під водою було 890 будівель.

Прямий ефір