Росія не допускає експертів ООН у зону Каховської ГЕС, оскільки намагається приховати наслідки катастрофи, — Яковенко

Ігор Яковенко. Скріншот: uatv.ua

Російська Федерація не допускає представників Організації Об’єднаних Націй (ООН) на підконтрольний окупантам лівий берег Херсонської області, який постраждав через підрив ними дамби Каховської гідроелектростанції (ГЕС). У такий спосіб російське керівництво намагається приховати наслідки катастрофи та боїться створити прецедент ще одному ордеру на арешт президента РФ Володимира Путіна. Таку думку сьогодні, 20 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський опозиційний журналіст і колишній депутат Держдуми РФ Ігор Яковенко.

“Головне завдання в тому, щоб приховати масштаб наслідків. На лівому березі допомогу фактично не надавали. Окупаційна влада перешкоджала порятунку людей. Контакт із людьми, які можуть підтвердити, що їм не давали виїхати. Ці факти могли стати надбанням міжнародної гласності, а цього режим не міг допустити. Місія ООН могла б хоч якось підняти завісу над цією величезною трагедією. І тому її не пустили, бо всіляко російське керівництво намагається приховати масштаб цієї трагедії й уникнути ще однієї сторінки у військовому трибуналі, ще однієї серії звинувачень у міжнародних злочинах, які відбуваються в Україні. Це міг би бути ще один ордер Міжнародного кримінального суду для Путіна”, — сказав він.

Експерт вважає, що свідчення постраждалих могли б стати підставою на ще один ордер на арешт Путіна.

“Для того, щоб привести народ у стан покірності, потрібні десятиліття — це дуже тривалий процес. Якби місія ООН приїхала, то українці обов’язково б висловилися, дали б свідчення. Це могло б бути підставою ще для одного ордеру на арешт Володимира Путіна”, — заявив Яковенко.

Наявний ордер на арешт Путіну дуже заважає, оскільки йому страшно залишати територію Росії, вважає експерт.

“Він дуже зараз занепокоєний цим ордером. Він дуже старанно намагається якось позбутися цього ордера, тому що він створює йому певні незручності. Зараз, наприклад, у Південну Африку потрібно йому їхати, а їхати страшно, тому що є ордер на арешт”, — розповів він.

Підрив дамби Каховської ГЕС тягне за собою глобальні наслідки не тільки для України.

“Голод в Африці є предметом занепокоєння, зокрема й лідерів африканських країн, які приїжджали до Києва. Йдеться і про жахливу, небувалу екологічну катастрофу. Це отруєння не тільки басейну Дніпра. Це скотомогильники, цвинтарі, які були розмиті й разом із водою були викинуті в Чорне море. Це гігантське отруєння всього Чорноморського басейну. Наслідки цієї катастрофи довго вивчатимуться. І масштаб її на сьогоднішній момент мало хто може уявити”, — констатував опозиційний журналіст.

Читайте також: ПАРЄ проголосує за резолюцію про відповідальність Росії за підрив дамби Каховської ГЕС та екоцид, — Кравчук

Прямий ефір