Арахамія розповів про три “запобіжники” у законопроєктах про “множинне громадянство” в Україні

Фото с сайта партії "Слуга народа"

У президентських законах про “множинне громадянство” враховані три основні “запобіжники”, які дозволяють уникнути протиріч у законодавстві та не використовувати український паспорт у незаконних цілях.

Про це повідомляє UA із посиланням на пресслужбу політичної партії “Слуга народу”.

Голова фракції “Слуга Народу” Давид Арахамія розповів, що такими “запобіжниками” можна вважати:

  • неможливість отримати український паспорт громадянам Росії;
  • обов’язок відмовитися від іншого громадянства для тих, хто хоче обійняти державну посаду в Україні;
  • чіткі умови, за яких володарі двох паспортів можуть голосувати на виборах України.

“Не може людина голосувати за владу у двох країнах. Якщо центр життєвих інтересів людини тут, вона голосує за владу тут. Тому хочу розвінчувати маніпуляції, що десь 20 млн людей, які не живуть в Україні, визначатимуть владу в Україні”, – заявив Арахамія.

Глава фракції зазначив, що після оголошення президентом ініціативи про “множинне громадянство” він отримав сотні відгуків від представників діаспори, які бажають отримати український паспорт.

“Коли ви знаєте, що ви українець у душі й у вас є паспорт, але живете в Аргентині, то приїжджаєте до родичів як український громадянин, користуєтеся всіма зручностями громадянства. Усі ці люди будуть адвокатами України по всьому світу”, – зазначив Арахамія.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський подав на розгляд до Верховної Ради низку законопроєктів, спрямованих на протидію загрозам національній безпеці у сфері громадянства.

Читайте також: Аналіз звернення президента до Ради: “5 вопросов” з Андрієм Золотарьовим

Прямий ефір