У Ризі на засіданні НАТО йтиметься про кроки союзників на підтримку України, – Кулеба

Фото МЗС

Запрошення України до участі в засіданні найвищого політичного органу НАТО у Ризі свідчить про її важливість як одного з найближчих безпекових партнерів Альянсу та надсилає потужний сигнал підтримки України в протистоянні російській агресії.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів під час спілкування з журналістами в Ризі, повідомляє UA з посиланням на МЗС.

Міністр повідомив, що проведе низку окремих двосторонніх переговорів із союзниками НАТО. На них йтиметься не просто про загальну підтримку, а про конкретні кроки задля зміцнення України в протидії агресивним намірам Кремля.

“Альянс запросив Україну та Грузію на цю зустріч як двох найближчих безпекових партнерів НАТО. Це свідчення важливості України та потужний сигнал підтримки у протистоянні російській агресії. Зустріч також є гарною нагодою поінформувати міністрів країн-партнерів про безпекову ситуацію вздовж українського кордону і на окупованих територіях, а також про взаємозв’язок спроб внутрішньої дестабілізації України зі спробами чергової хвилі зовнішньої агресії”, – заявив Дмитро Кулеба.

Він також відзначив чіткі та однозначні сигнали, які вже пролунали від США та НАТО, із попередженням РФ, що новий етап агресії проти України матиме для Росії дуже високу ціну.

“Ці заяви є публічним проявом грандіозної непублічної роботи, яка зараз ведеться у Києві, Вашингтоні, Брюсселі, Берліні, Парижі та інших столицях задля координації спільного набору кроків. Йдеться про комплексний пакет стримування РФ, про який я говорю з перших днів ескалації”, – наголосив він.

Глава української дипломатії додав, що спільний пакет стримування РФ з конкретними економічними та фінансовими інструментами буде більш дієвим і ефективним, ніж дії окремих країн.

До слова, Дмитро Кулеба вважає, що наразі немає свідчень, про те, що рішення про вторгнення в Україну вже ухвалене в Москві. Але такий варіант перебуває у них “на столі”.

Читайте також: Глави МЗС країн-учасниць ОБСЄ збираються у Стокгольмі – що на порядку денному (ВІДЕО)

Прямий ефір