Альтернативні методи опалення та нові постачальники: Камельчук розповів, як Європа готується до повної відмови від газу з РФ

Країна-агресор хоче відвернути увагу від повномасштабної війни в Україні та завадити розбудові енергетичної інфраструктури в європейських країнах. Таку думку висловив народний депутат України Юрій Камельчук в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

За його словами, у Європі невеликі газові сховища у порівнянні з Україною. Тому заповнити їх не займе багато часу. Однак це не означає, що європейським країнам вистачить цих обсягів. Тому вони розраховують на постійне постачання газу, зокрема в зимовий період, але вже не з Росії.

“Бельгія на 90% залежить від газу з Норвегії, від Росії лише на 5%. Тому відмовитися вони можуть. Попри залежність у Польщі, вони намагаються боротися іншими методами: запускають теплоелектростанції, добувають вугілля. Те саме збирається робити Німеччина — розконсервувати теплоелектростанції, а також укласти контракти на постачання газу з Арабських Еміратів, Катару та Азербайджану”, — сказав він.

Камельчук підкреслив, що європейські країни не захочуть продовжувати співпрацю з Росією, яка дискредитувала себе, і європейське суспільство це підтримає.

“Євросоюз виділив гроші, щоб запустити альтернативні методи опалення. Це автономні станції, які можуть обігрівати цілі квартали міст. Вони монтуються протягом кількох місяців. Крім того, у Норвегії та Ізраїлі збільшують видобуток газу. Також вже є нові домовленості з Саудівською Аравією та США, які можуть практично у необмеженій кількості постачати до Європи LNG-газ”, — зазначив він.

За словами нардепа, є проблемні країни, такі як Угорщина чи Австрія. Проте навіть вони скоротили залежність від блакитного палива з РФ до 50% замість колишніх 80%. Камельчук вважає, що цей відсоток скорочуватиметься й надалі. Тож уже до 2028 року залежність Європи від російського газу повністю зникне.

Щодо нещодавньої поїздки колишнього Федерального канцлера Німеччини Герхарда Шредера до Росії, він зазначив, що ексканцлер зберігає лояльність до російського керівництва.

“Шредер за російські гроші зробить усе, як і робив це раніше. У нього продовжується тактика, продиктована Кремлем. Він намагається розхитати Європу і посіяти сумніви: “А чи треба лаятися з Росією?” Проте німецьке суспільство бачить, що відбувається в Україні. Як бачить і німецький уряд. Тому ми спостерігаємо масштабні мітинги та фінансову підтримку з Європи. І навіть якщо Німеччині не вдається виконувати свої зобов’язання швидко, вони послідовні у своїй політиці санкцій”, — сказав нардеп.

Він повідомив, що Шредер не зможе дестабілізувати ситуацію в Європі, попри підтримку агентурної мережі Кремля.

“Звірства, вбивства та терор Росії на території України не вдасться приховати жодним чином. Європа продовжить підтримувати Україну, в тому числі шляхом відмови від нафти та газу з РФ. І в майбутньому, коли ми запустимо міжнародний трибунал щодо російського терору в Україні, вони зможуть нам у цьому допомогти. Вони мають досвід Нюрнберзького трибуналу та інших”, — підкреслив Камельчук.

Як повідомлялося, через санкції, які Європа ввела проти Росії, держава-агресор залишилася без основного ринку збуту газу. Тому РФ змушена частково спалювати здобуте.

“Загальна кількість видобутку газу в Росії впала на 12%. На 40% впала загальна кількість експорту. Росіяни не можуть просто так зупинити газ — це великий тиск. Він буде вибухати. Тому вони його утилізують — спалюють. Як тільки Росію визнають країною-терористом, їм нікуди буде дівати й нафту. Тому що будь-яка країна, яка співпрацює поза домовленістю, вважатиметься посібником терористів. Усьому світу треба готуватися до повної відмови від співпраці з терористами”, — сказав народний депутат.

За інформацією агентства Bloomberg, РФ може транспортувати нафту в обхід санкцій, використовуючи єгипетський нафтовий термінал Ель-Хамра. Однак, за словами Камельчука, Єгипет має достатньо і своїх потужностей з видобутку нафти, щоб не співпрацювати з державою-агресором.

“РФ може здійснювати транспортування нафти в обхід санкцій кораблями країн, які не підтримують заборону. І притягнути Єгипет до відповідальності, якщо раптом він прийматиме подібні кораблі, не вийде. Але я впевнений, ніхто приймати російську нафту не буде. Єгипет має достатньо потужностей для видобутку власної нафти, а поряд є Ізраїль, Саудівська Аравія, Катар та інші країни. Потреби в цьому регіоні на нафту з РФ практично немає. У країни-агресора закінчуються ринки збуту”, — наголосив він.

https://www.youtube.com/watch?v=mA7SAp1Xl6A&ab_channel=UATVChannel

Нагадаємо, керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA висловив думку, що автори доповіді Amnesty International завдали удару по іміджу всієї організації.

Немчінов: Ціль України — від трьох млн тонн експорту агропродукції з портів Великої Одеси щомісяця

Армія РФ намагається витіснити ЗСУ із зайнятих позицій та створити умови для наступу на Донеччину — Гайдай

Читайте також: “Відбивачі” не врятують росіян від артсистем ЗСУ, а HIMARS недосяжні для “Смерчів” та “Ураганів” РФ: Мусієнко розповів про ситуацію на фронті

Прямий ефір