Ахеджакова, Макаревич, Чубайс та інші: росіяни збирають підписи проти війни з Україною

Андрій Макаревич. Фото: Укрінформ

У Російській Федерації відомі люди – вчені, письменники, журналісти, правозахисники – розпочали збір підписів проти війни з Україною.

Про це повідомляє UA з посиланням на “Заяву прихильників миру проти Партії Війни у ​​російському керівництві“, де можна залишити підпис.

У заяві зазначається, що Росії не потрібна війна з Україною та Заходом. Наголошується, що політика, яка ґрунтується на просуванні ідеї такої війни, є аморальною, безвідповідальною та злочинною, і не може провадитись від імені народів Росії.

Ми, відповідальні громадяни Росії та патріоти своєї країни, звертаємось до політичного керівництва Росії і кидаємо відкритий та публічний виклик Партії Війни, яка сформувалася всередині влади”, – йдеться у документі.

Автори заяви вважають “злочином навіть саме використання військової загрози та кримінального стилю у зовнішньополітичній риториці”.

“Ми зробимо все можливе, щоб запобігти, а якщо це буде потрібно, то й зупинити війну“, – наголошується наприкінці заяви.

Її, зокрема, підписали актриса Лія Ахеджакова, режисери – Гаррі Бардін, Володимир Мірзоєв, письменник Віктор Шендерович, поетеса Вероніка Доліна, музикант Андрій Макаревич, історики – Андрій Зубов, Борис Соколов, правозахисники – Лев Пономарьов, Зоя Свєтова, Світлана Ганнушкіна, політики – Григорій Явлінський, Лев Шлосберг та інші. Ознайомитись з нинішнім станом списку можна тут.

Нагадаємо, 29 січня командувач військ ЗВО РФ Олександр Журавльов заявив, що війська та авіація завершили “планову перевірку бойової готовності” і повертаються на місця базування.

Читайте також: У НАТО не впевнені в тому, що РФ вторгнеться в Україну, – Столтенберг

Прямий ефір