“Абсолютне психічне відхилення”: “мирні ініціативи” Путіна прокоментував Подоляк

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Виступом у МЗС РФ зі своїми “мирними ініціативами” Володимир Путін розраховував перехопити інформаційний порядок денний Глобального саміту миру, який відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. На цьому сьогодні, 14 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ наголосив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Вони розраховували перехопити порядок денний, вони розраховували, щоб обговорювали не тільки саміт, але щоб паралельно обговорювали ці “мирні ініціативи” Росії. Сьогодні вони хотіли створити інший інформаційний вхід у тему Саміту миру — обговорення свого єдиного варіанту завершення цієї війни”, — сказав Подоляк.

Він наголосив, що зміст цих “мирних ініціатив” показує “повну неадекватність керівництва РФ”. При цьому, по суті, Путін нічого нового не озвучив, а просто повторив свій ультиматум, з яким він виступає з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

“Це все представлено в ультимативному тлумаченні. Тобто вони два роки вбивали українців, вбивали тисячами своїх людей (не знаю, чи можна їх назвати людьми), і зрештою приходять до того самого, з чого починали, — а давайте, Україна добровільно відмовиться від свого суверенітету, від своєї суб’єктності, не входитиме в жодні альянси. Ще й відмовитеся від елемента самозахисту, тобто від армії. Мало того, ще й проведіть “внутрішню чистку” серед своїх, тобто виріжте тих, хто розмовляє українською мовою і так далі. Це виглядає, як абсолютне психічне відхилення, тому що людина говорить абсолютно неадекватні речі для даного моменту, після двох років війни”, — прокоментував Подоляк.

Один із пунктів “мирних ініціатив” Путіна — Україна має віддати Росії Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку області в межах їхніх адміністративних кордонів.

“Тобто він каже: дивіться, ми не можемо зайти зі зброєю в Запорізьку, ми пішли з частини Херсонської області, з міста Херсон. А давайте, ви нам добровільно це повернете, і ми тоді відразу перестанемо ракетами стріляти. А ще, давайте, ви будете тиснути разом із нами на ваших європейських і американських партнерів, щоб вони зняли з нас усі санкції. Коли ти намагаєшся знайти логіку в цьому після двох років війни, ти розумієш, що людина неадекватна — у повному сенсі цього слова. Вона не розуміє, що пропонує”, — продовжив радник глави ОПУ.

Подоляк зазначив, що завжди розумів, що компромісних варіантів із Росією не буде.

“Російська Федерація зацікавлена в ультимативному виконанні головного принципу цієї війни — ми робитимемо все, що хочемо, вирізатимемо, кого хочемо, вбиватимемо, кого хочемо, і не нестимемо за це жодної відповідальності. А для цього їм потрібно не програти у війні”, — додав він.

При цьому Путін загнав своєю ж війною у величезні проблеми й Росію, як державу, і російську армію, як “виконавця” своїх загарбницьких інтересів.

“Ресурси армії проблемні, тому що вони сьогодні перебувають практично повністю на забезпеченні Північної Кореї. І показушний візит Путіна до Північної Кореї має головну мету — дайте нам снарядів. За різними даними, Росія вже отримала до 5 млн північнокорейських снарядів. Крім того — людський ресурс. Росія активно проводила роботу з мобілізації, накопичувала цей ресурс на Харківському, Сумському напрямках, і спробувала реалізувати наступ. І де вона зупинилася? Вона зупинилася за 2-5 км, максимум за 7,5 км від держкордону. Тому що ресурс Російської Федерації абсолютно нікчемний”, — наголосив Подоляк.

А паралельно Україна почала активно отримувати західну військову допомогу, отримала дозвіл бити західною зброєю по військових об’єктах на території РФ. Україна підписує договори про гарантії безпеки, які гарантують отримання військової допомоги протягом багатьох років.

“Далі ми маємо обтяження санкцій щодо РФ. Вони стають більш жорсткими. Росія рано чи пізно потрапить під ізоляціоністські санкції. Тобто вона буде вибита повністю з фінансових ринків, насамперед. Далі — вже ухвалено рішення щодо заморожених активів Росії, які констатують, що Росія ці свої активи вже ніколи не отримає. Ці активи будуть витрачатися на оплату контрвійни. Інформаційний, дипломатичний тиск на Захід, який Путін намагався реалізувати протягом останнього року, теж провалився”, — продовжив спікер.

“І ось на тлі цього він виходить і каже: у мене є геніальна ідея. Ось у мене нічого не виходить, у мене є дефіцит ресурсів, але, а давайте-но, ви станете на коліна просто зараз і добровільно віддасте мені все, відмовтеся від усього, а потім я ще вас поріжу, тому що ми вимагатимемо судилища над “нацистами” тощо. Мені здається, що це настільки інфантильно, що я навіть не зовсім розумію, чи можна цією темою Путіна перебити нинішній порядок денний Саміту миру”, — резюмував Михайло Подоляк.

Читайте також: Путін не прагне миру, він прагне розколу світу — коментар МЗС у відповідь на маніпулятивні заяви очільника Кремля

Нагадаємо, 14 червня, за день до Глобального саміту миру, Путін виступив у МЗС РФ, де озвучив свої “фантазії” щодо встановлення миру. Він заявив, що РФ готова завершити бойові дії і почати переговори за умови, якщо українські війська повністю підуть із територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей у межах їхніх адміністративних кордонів. Крім того, Путін хоче, щоб Україна повідомила про відмову від вступу до НАТО.

Читайте також: 100 країн та організацій: хто їде на Саміт миру — список

Прямий ефір