Путін не прагне миру, він прагне розколу світу — коментар МЗС у відповідь на маніпулятивні заяви очільника Кремля

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Путін сьогодні, 14 червня, зробив чергову низку маніпулятивних заяв, мета яких — ввести в оману міжнародну спільноту, підірвати дипломатичні зусилля, спрямовані на досягнення справедливого миру, та розколоти єдність світової більшості довкола цілей і принципів Статуту ООН. Про це заявили у Міністерстві закордонних справ (МЗС) України, інформує FREEДОМ.

“Абсурдною є спроба Путіна, який спланував, підготував та втілив разом зі своїми спільниками найбільшу збройну агресію в Європі з часів Другої світової війни, виставити себе в ролі миротворця та висувати варіанти завершення розпочатої ним війни, які підривають основи міжнародного правопорядку та Статуту ООН”, — зазначили в МЗС.

У міністерстві звернули увагу, що всі озвучені Путіним ультиматуми вже багато разів лунали з Москви й нічого нового в цих чергових заявах немає.

“Водночас показовим є час їхнього озвучення. Закидаючи такі сигнали в інформаційний простір напередодні проведення інавгураційного Глобального саміту миру в Швейцарії, Путін переслідує тільки одну мету: завадити участі лідерів і країн в цьому саміті. Поява заяв Путіна саме за день до початку саміту свідчить про те, що Росія боїться справжнього миру”, — наголосили в МЗС.

У Міністерстві закордонних справ переконані, що всі миролюбні країни, які поважають Статут ООН і щиро прагнуть відновлення миру в Україні, прекрасно усвідомлюють реальні мотиви російських заяв і не допустять ввести себе в оману.

“Путін не прагне миру, він прагне розколу світу. Він чудово розуміє, що потужний голос світу, який пролунає на Глобальному саміті миру в Швейцарії, стане першим практичним кроком до справедливого миру. В планах Росії — не мир, а продовження війни, окупація України, знищення українського народу та подальша агресія в Європі”, — йдеться в тексті коментаря.

Також у міністерстві акцентували, що Україна ніколи не прагнула цієї війни та, як ніхто інший у світі, хоче її завершення.

“Але для того, щоб змусити Росію відмовитися від агресії, зусиль однієї країни недостатньо. Потрібна потужна та дієва міжнародна коаліція держав, які поділяють принципи справедливого миру на основі Формули миру та Статуту ООН, якому вона цілковито відповідає. Участь якнайбільшої кількості країн і міжнародних організацій в інавгураційному Глобальному саміті миру є критично важливою для того, щоб змусити Росію відмовитися від ультиматумів і перейти до добросовісних переговорів щодо завершення війни, а не пропагандистських заяв під прикриттям жахливих ракетних обстрілів України”, — резюмували у зовнішньополітичному відомстві.

Читайте також: Ніхто з нас не хотів би жити у світі, де переважає Путін, — Остін під час засідання “Рамштайну”

Нагадаємо, Володимир Путін 14 червня заявив, що Збройні сили України мають залишити території Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей, щоб розпочати “мирні” переговори. Крім того, він вважає, що Україна має відмовитися від вступу до НАТО.

Прямий ефір