Росія заявила про зміну морських кордонів із Литвою та Фінляндією, опублікувавши проєкт постанови на сайті Міністерства оборони РФ. Незабаром цю інформацію було видалено з сайту. Такі дії можна вважати провокацією з метою дестабілізації ситуації в Балтійському регіоні. Таку думку сьогодні, 22 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук.
“Очевидною метою такої заяви є не стільки перегляд кордонів, скільки дестабілізація обстановки на Балтиці. Те, що Міністерство оборони видалило інформацію з сайту — ще одне підтвердження”, — заявив він.
Подібні провокації Росія не вперше проводить в акваторіях морів, зазначив експерт.
“У 2021 році, напередодні вторгнення Росії в Україну, росіяни закрили всі райони Чорного моря, прилеглі до України, для судноплавства, під приводом проведення навчань. Є така методика в Міжнародній морській організації для створення безпеки, закривати певні райони, де проводять військові стрільби й де існує небезпека для цивільного судноплавства. Росіяни використовують цей самий механізм, тільки з провокаційною, з військовою метою”, — розповів він.
РФ сама створює осередки напруженості для того, щоб виступити миротворцем, але в Балтійському регіоні їй буде складно втілити в життя задум, адже стратегія НАТО для цього регіону чітко вибудувана.
“Стратегія Росії полягає в наступному — спочатку створити осередок напруженості, а потім продемонструвати себе миротворцем. Те ж саме відбувається в Балтійському регіоні. Але в Балтійському регіоні не так легко діяти, як на Чорному морі. Стратегія НАТО для Балтійського регіону досить чітка і спрямована на локалізацію та попередження російських військових провокацій”, — констатував Лакійчук.
Читайте також: Москва заявила про бажання змінити морські кордони з Литвою та Фінляндією — реакція Заходу на провокацію