Понад 100 фізичних та юридичних осіб РФ потрапили під нові санкції ЄС — подробиці

Ілюстрація: mind.ua

У рамках всеосяжного 14 пакету санкцій, прийнятого сьогодні, 24 червня, Рада Європейського Союзу вирішила запровадити обмежувальні заходи щодо ще 69 фізичних та 47 юридичних осіб, відповідальних за дії, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС, передає FREEДОМ.

“Сьогодні нові списки спрямовані проти кількох бізнесменів, пропагандистів та громадських діячів, військовослужбовців та співробітників судових органів, осіб, відповідальних за депортацію українських дітей, а також співробітників Федеральної служби безпеки Російської Федерації (ФСБ), причетних до релігійних переслідувань у незаконно анексованому Криму, та уряду”, — йдеться у повідомленні.

У Раді зазначають, що серед перелічених компаній присутні особи, які беруть активну участь в обході санкцій ЄС за допомогою фінансових операцій та доставки заборонених товарів ЄС, а також компанія, що управляє портом “Східний”, який використовувався для перевезення зброї та боєприпасів із КНДР до Росії.

До списку також увійшли кілька російських компаній військової та оборонної промисловості, компанії, що надають життєво важливі технології подвійного призначення, що використовуються на полі бою, а також компанії, що транспортують зброю та військовий персонал у зону бойових дій.

Крім того, ЄС вніс до списку групу компаній “Волга-Дніпро” та її дочірні компанії за їхню роль у наданні послуг військово-промисловому комплексу Росії, а також її акціонерів.

До списку також включено найбільшу російську судноплавну компанію “Совкомфлот”, що спеціалізується на перевезенні скрапленого газу, сирої нафти та нафтопродуктів, разом з її генеральним директором та іншими провідними компаніями енергетичного сектора.

Євросоюз ввів санкції щодо “Міжнародного дитячого центру “Артек”, який організовує табори для дітей з України, зокрема на незаконно окупованих територіях, Фонду Кадирова, що реалізує програми для переучення українських дітей та підлітків, та Білоруського республіканського союзу молоді, який активний у депортації українських дітей із незаконно окупованих територій. Деякі з їх видатних представників також потрапили до “чорного списку”.

Загалом обмежувальні заходи ЄС через дії, що підривають чи загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, тепер поширюються на більш ніж 2 200 фізичних та юридичних осіб. Внесені сьогодні до списку особи підлягають заморожуванню активів, а громадянам та компаніям ЄС забороняється надавати їм кошти. На фізичних осіб додатково поширюється заборона на поїздки, яка не дозволяє їм в’їжджати на території ЄС або транзитно переміщуватись через них.

Нагадаємо, Рада Європейського Союзу сьогодні, 24 червня, затвердила 14 пакет санкцій щодо Росії. Економічні та індивідуальні обмежувальні заходи запроваджуються у відповідь на російську агресію проти України.

Прямий ефір