Російські окупанти скаржаться на дефіцит боєкомплекту в підрозділах, які воюють на території України. Про це сьогодні, 12 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
“Фіксується дефіцит боєкомплекту в підрозділах. Самі ж росіяни у своїх профільних “z-пабліках”скаржаться на безліч негативних аспектів, які з’явилися щодо забезпечення їхніх підрозділів. Навіть мінометні підрозділи не отримують міни для здійснення ведення вогню з достатньою кількістю порохових зарядів до них. Для мінометів порохові заряди кріпляться окремо… Зараз взагалі вони стали отримувати міни без порохових зарядів. Відповідно, виникає зараз серйозна дискусія, скандал, що вони не можуть вести мінометний вогонь на дистанції понад 1 кілометр”, — сказав він.
Коваленко зазначив, що найманцям із Сербії, які зараз обурюються діями російського командування, від самого початку не слід було розраховувати на якесь цивілізоване ставлення до них.
“Для них найманці — це банально “живе м’ясо”, яке буде кидатися в штурми й не більше того. Якщо залишиться живим, протягне довше та, можливо, навіть повернеться назад”, — сказав експерт.
Він нагадав, що вербувальник сербських найманців у російську армію Деян Берич перебуває в розшуку в Сербії, де проти нього порушено кримінальну справу.
“До речі, навіть Непал після того, як стали спливати дані про те, що громадяни Непалу беруть участь у бойових діях проти України, став закривати робочі візи для своїх громадян у Росію. Раніше вони виїжджали саме за робочими візами”, — сказав Коваленко.
Що стосується дронів, то експерт наголосив, що в них в окупаційної армії РФ нестачі немає.
“У них навіть є перевага в дронах, якщо бути об’єктивними. Вони замовляють у того ж самого Китаю партії по 100 – 200 – 300 тисяч. І в китайських компаній є така властивість — вони насамперед виконують те замовлення, яке є найпріоритетнішим та найчисленнішим, а потім уже всі інші. Тому Росію в питаннях замовлень китайських дронів ми обігнати на сьогодні не можемо, оскільки це зовсім інші обсяги, фінанси”, — пояснив Коваленко.
За його словами, в армії РФ є гострий дефіцит сучасної артилерії — її мінімум. Але росіяни активно відновлюють артсистеми радянського періоду.
“Із цим у них проблематики не буде ще в найближчі рік — півтора. Запаси радянських зразків досить-таки численні”, — сказав військово-політичний оглядач.
Читайте також: “Росія завжди кидає своїх”: історію із сербськими найманцями в армії РФ розібрав Сидельников
Нагадаємо, вербувальник сербських найманців у російську армію Деян Берич у відеозверненні, оприлюдненому в одній із соцмереж 8 січня, поскаржився на командування 119-го парашутно-десантного полку, в якому служать іноземці. Він повідомив, що російські командири відмовляються забезпечити сербів достатньою кількістю озброєнь та лікувати поранених. Зокрема, за словами Берича, перед Новим роком командування полку наказало сербам іти на штурм позицій Сил оборони України, видавши найманцям на руки по 2-3 магазини та наказавши “іншу зброю захопити в бою”.