Губернатор Тульської області, колишній охоронець Путіна Олексій Дюмін був головним перемовником під час невдалого військового заколоту “Вагнера”. Можливо, він у такий спосіб намагався стати “перехоплювачем влади” — тим, кого називають наступником Путіна, але для нього ця ситуація була фальстартом. Про це сьогодні, 1 липня, в ексклюзивному коментарі телеканалу FREEДОМ сказав радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.
“Дюмін грав активну роль у процесі перемовин. По суті, він і був головним перемовником, тому що суб’єктність на прізвище Лукашенко — це фікція, людина, яка не має впливу, не вміє вести переговори. Його використовують як ширму, яка може озвучувати дуже багато відсутніх деталей, створюючи ілюзію правдоподібності. Реальний перемовник — Дюмін”, — вважає Подоляк.
Він зауважив, що очікуваних преференцій роль перемовника Дюміну не принесе.
“Дюмін намагався бути одним із “перехоплювачів влади”, але це фальстарт. Як і сам переворот невдалий, так і поведінка Дюміна — фальстарт. Відповідно, навряд чи він зможе дограти цю історію до кінця і стати наступником Путіна, про що багато хто, безсумнівно, подумав, побачивши його як перемовника”, — коментує радник голови ОП.
Подоляк загалом спростовує, що Путін припускає транзит влади до своєї смерті. Водночас він наголосив, що бенефіціари заколоту на сьогодні очевидні: це міністр оборони РФ Сергій Шойгу і керівник Росгвардії Віктор Золотов, Дюмін же — серед тих, хто програв.
“Велика помилка, що хтось думав про те, що готується якийсь транзит влади на користь когось: молодшого Патрушева чи Дюміна тощо. Ні, Путін абсолютно точно хотів досидіти до кінця свого життя як недоторканний авторитет, цар. На сьогодні є два бенефіціари невдалого перевороту. Це Шойгу, хоч як парадоксально звучить, і Золотов, який отримав різке посилення для гвардії. Програли той же Патрушев, той же Дюмін і так далі”, — констатував Михайло Подоляк.
Читайте також: У Пригожина все буде гаразд, Шойгу не втримається на своїй посаді — підсумки бунту від Пономарьова
Як повідомлялося, увечері 23 червня Пригожин заявив, що йде на столицю РФ “відновлювати справедливість”, 24 червня разом із “вагнерівцями” взяв під контроль військові об’єкти Ростова-на-Дону та захопив військові об’єкти у Воронежі. Однак за 200 км від Москви він зробив розворот — заявив, що після розмови з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком його найманці повертаються до польових таборів, а він сам — до Білорусі.
Читайте також: Мішустін або Шойгу після Путіна — на кого зробив ставку Китай, розповів дипломат