“Всі мають бути лояльними” — нові факти репресій у РФ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Путінський режим уважно стежить за своїми громадянами та відбирає у них право на висловлювання своїх думок. Так те, що відбувається в сучасній Росії, описують соціологи. Стати обвинуваченим у поширенні фейків, участі у терористичній організації чи навіть державній зраді тепер може кожний. Недостатній рівень патріотизму також може стати приводом для кримінального переслідування, повідомляє FREEДОМ.

Два місяці у СІЗО проведе челябінський стрімер Олексій Сидоров, якого затримали за звинуваченням у “закликах до тероризму”. За версією слідства, чоловік під час своєї трансляції закликав Україну атакувати Кремль.

Красноярський виш звільнив співробітницю Наталію Подоляк після того, як її оштрафували за статтею про “дискредитацію армії”. Приводом стали її антивоєнні коментарі у соцмережах. У наказі керівництво Сибірського інституту бізнесу, управління та психології вказало: звільнили на підставі “законодавства про освіту та протидію екстремізму”.

“Дисциплінарних стягнень у мене, до речі, немає, тільки подяки та заохочення, але яке це має значення, якщо йдеться про інакодумство”, — зазначила звільнена керівниця спортивного клубу Наталія Подоляк у коментарі виданню “ОВД-Инфо”.

На 40 тис. рублів Преображенський районний суд Москви оштрафував програміста Іллю Васильєва. Він на своїй сторінці “ВКонтакте” “опублікував висловлювання та фотозображення”, у яких, на думку слідства, “дискредитував російську армію” та закликав “до перешкоджання “СВО”, як у Росії називають війну проти України. Ці публікації у лютому виявив оперуповноважений Управління ФСБ. Суд визнав Васильєва винним у “дискредитації армії РФ”.

“Васильєв І. В. спотворював та дискредитував завдання щодо використання збройних сил Російської Федерації, які використовуються на основі загальновизнаних принципів та норм міжнародного права”, — йдеться у постанові Преображенського районного суду Москви.

У Калінінському суді Санкт-Петербурга розглядають справу Вікторії Петрової. Дівчину звинувачують у поширенні “фейків” про збройні сили РФ через пости в соціальних мережах. Їй загрожує до 10 років колонії.

Журналістці RusNews Марії Пономаренко у слідчому ізоляторі Красноярська відмовляються віддавати передачі. У лютому журналістку засудили на 6 років колонії загального режиму. Її визнали винною за статтею про “фейки” через пост про знищення драмтеатру в Маріуполі.

Бухгалтера Іслама Мамбетова, який писав проукраїнські пости та репостив антиросійські вислови Лайми Вайкуле, затримали у Кабардино-Балкарії. Наразі його підозрюють у повторній “дискредитації армії”. Мамбетову загрожує до 5 років позбавлення волі.

“До людей із різних сфер застосовуються різні методи… Суть — та сама: усі мають бути лояльними, слухняними, козиряти усіляким путінським ідеям, авантюрам тощо. Це тоталітарне фактично вже суспільство”, — коментує російський адвокат Олексій Барановський.

За даними видання “ОВД-Инфо”, у найближчі 7 днів у РФ відбудуться 66 судових засідань у політичних кримінальних справах.

Читайте також: 6 років колонії для вчителя за коментар, 4 роки — для поета за вірші, 2 роки — для пенсіонерки за записку: як Кремль воює з росіянами (ВІДЕО)

Прямий ефір