Україна виконала понад 70% усіх умов, передбачених в Угоді про асоціацію з ЄС. У Єврокомісії та Європарламенті не раз акцентували на прогресі Києва на шляху до євроінтеграції. Робота не зупиняється і під час війни, яку розв’язала Росія проти України. Крім того, вступ до Євросоюзу підтримує рекордна кількість українців, інформує FREEДОМ.
72% зобов’язань перед Європейським Союзом Україна вже виконала. Такі дані щорічного звіту про виконання Угоди про асоціацію України та ЄС. Згідно з документом, найбільшого прогресу Київ досяг у таких сферах:
- інтелектуальна власність;
- управління державними фінансами;
- юстиція;
- свобода, безпека;
- права людини;
- гуманітарна політика.
І все це — на тлі гарячої фази війни, розв’язаної Росією проти України.
“Представлений звіт є результатом великої командної роботи міністерств, парламенту та інших органів влади. Плануємо й надалі зберігати високу динаміку євроінтеграційних процесів. Завершуємо виконання рекомендацій Єврокомісії, які отримали разом із кандидатством, запустили процедуру селф-скринінгу на відповідність українського законодавства праву ЄС”, — сказала віцепрем’єр-міністерка із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
Усі ці паралельні процеси, за її словами, покликані прискорити наступний етап — переговори про членство в ЄС.
Як свідчать результати опитувань, не тільки Україна обрала Євросоюз, але й ЄС обрав Україну. Так, за даними Міжнародного республіканського інституту, понад 85% українців підтримують євроінтеграцію — це рекордний показник.
А за результатами опитування Фонду Бертельсманна, інтеграцію України в ЄС найближчим часом підтримують 65% опитаних у країнах Євросоюзу.
Україна де-факто давно інтегрована в Європейський Союз. Країна вже отримує більшу частину привілеїв Євросоюзу, особливо у фінансовому секторі. Брюссель днями виплатив черговий транш у 1,5 млрд із 18 млрд макрофінансової допомоги Києву. Продовжують союзники надавати і військову підтримку.
“Ми допомагаємо Україні працювати, поки вона захищає себе, і знову збільшуємо нашу військову підтримку. У цьому контексті я також вітаю угоду в Раді у закордонних справах про намір надати Україні 1 млн снарядів протягом наступних 12 місяців. Комісія виступить із юридичною пропозицією, яка дозволить нарощувати промислове виробництво боєприпасів”, — заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Євросоюз планує конфіскувати російські, переважно державні, активи в Європі на користь Києва. Це близько 350 млрд дол. Однак в Брюсселі не приховують — вирішити процедурно-правові питання буде непросто.
“Це складне завдання — знайти прийнятні правові засоби. Сподіваюся, ми зможемо домогтися результатів під час головування Швеції в ЄС, яке закінчується в червні”, — сказав керівник спецгрупи ЄС з конфіскації російських активів Андерс Анлід.
Україна та ЄС ще на рік продовжили дію “транспортного безвізу” — Угоди про лібералізацію вантажних перевезень.
Прогрес України на шляху виконання критеріїв членства в Європейському Союзі вражає, але процедури перевірки з боку ЄС не можна пришвидшувати, заявив прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон.
Ближче до літа Європейський Союз представить свій проміжний звіт про готовність України до переговорів про вступ до ЄС. В українському уряді заявляли, що до 2025 року Україна остаточно стане членом Євросоюзу.
Читайте також: Європейці підтримують вступ України до ЄС — прогноз політолога