У XXI столітті для створення спецтрибуналу потрібно більше країн. Про це сьогодні, 13 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала юристка, експертка Регіонального центру прав людини (RCHR) Катерина Рашевська.
Наразі 30 країн підтримали створення спецтрибуналу, який розгляне воєнні злочини, вчинені росіянами в Україні. За словами юристки, цього числа недостатньо.
“Якщо ми говоримо про те, що суд буде створено за допомогою договору між Генеральною Асамблеєю та Україною, тоді нам потрібно забезпечити, щоб 129 держав були готові проголосувати за подібну резолюцію спочатку на Генеральній Асамблеї, а потім будуть готові підтримати цей трибунал і сказати, що він легітимний”, — зазначила Рашевська.
Вона висловила переконання, що країни активніше ухвалюватимуть рішення щодо створення спецтрибуналу, і вже є зрушення в риториці до посилення роботи в цьому напрямку.
“Ми переходимо до конкретних тез про те, яким буде спеціальний трибунал, якою буде його юрисдикція, які особи повинні будуть постати перед ним. Тобто вже видно більш рішучі кроки. І я вірю, що кількість держав буде збільшуватися набагато швидше”, — сказала експертка.
Катерина Рашевська звернула увагу, що необхідно враховувати не тільки ті держави, які будуть де-факто присутніми під час голосування, а й ті, що будуть утримуватися.
Читайте також: Трибунал для Путіна: як світ допомагає Україні притягнути керівництво Кремля до відповідальності (ВІДЕО)