Понад удвічі 2022 року зріс попит на купівлю росіянами нерухомості за кордоном. До такої тенденції призвело те, що громадяни РФ продовжують масово залишати батьківщину, втікаючи від путінської війни. За минулий рік, за різними даними, країну залишили майже півтора мільйони людей. Але зовсім невеликий відсоток росіян мають гроші на купівлю нерухомості за кордоном. Про це сьогодні, 23 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив заступник головного редактора російського видання “Верстка” Олексій Левченко.
Він зазначив, що в Арабських Еміратах завжди можна купити нерухомість для всіх, але дуже мало росіян, які можуть її придбати.
“Це досить обмежене коло. Якщо ми говоримо ширше, таких країн буде не дуже багато. Тому що, ви знаєте, коли Путін анексував Крим у 2014 році, коли долар у Росії впав у два рази, і відтоді купівельна спроможність росіян за кордоном сильно знизилася, тому щоб купити щось за кордоном, їм потрібно, найімовірніше, продати щось у Росії”, — каже гість ефіру.
Левченко додав також, що російська влада не фіксує купівлі нерухомості росіян за кордоном, тому що у них немає жодних механізмів для цього.
“Вони не можуть точно фіксувати, вони із зарубіжними рахунками росіян не можуть розібратися. Хоча раніше діяли різні закони та угоди, які дозволяли відстежувати закордонні рахунки. Зараз це не працює, тому що більшість країн припинили спілкування і в цьому плані також із РФ. Тому це досить складно зафіксувати”, — сказав російський журналіст.
За його словами, російська влада не наважуватиметься вносити поправки до Кримінального кодексу, щоб конфіскувати квартири росіян, які виїхали.
“Ті, хто поїхав здебільшого, точно не повернуться за чинного режиму. Серйозним чинником їхнього повернення може стати зміна режиму, а зовсім не “лякалки” на кшталт заборони роботи віддаленої і навіть конфіскації власності. Найімовірніше, люди спробують її таки продати, якщо вона є”, — зазначив Левченко.
Читайте також: Росіяни тікають від путінського режиму та мобілізації — як це впливає на попит на нерухомість за кордоном