Між Белградом та Приштиною давно йдуть переговори щодо мирної угоди. Захід наполягає, що вони мають домовитись, але Сербія не хоче визнавати незалежність Косова. Водночас Сербії невигідний збройний конфлікт. Про це розповіла редактор порталу “Балканський оглядач” Наталія Іщенко в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA.
“Позиція Заходу однозначна, вона звучить так: “Худий світ кращий за добру сварку”. Переговори між Приштиною та Белградом точаться давно, вони спрямовані на досягнення мирної угоди. Процес триває вже дев’ять років. Захід продовжує наполягати на тому, що сторони мають домовитися, але для Белграда це означає, що у тому чи іншому вигляді йому доведеться визнати незалежність Косова”, – сказала вона.
За словами Іщенко, Сербія не хоче визнавати незалежність Косова, тому й з’являються періодичні загострення. Вони заважають реалізації попередніх домовленостей та вигідні сербській стороні. Водночас Белграду невигідне перетворення конфлікту на війну, адже країна є кандидатом у члени ЄС.
“Белграду не вигідно перетворення цього конфлікту на відкриту війну, тому що Сербія є кандидатом у ЄС і серби хочуть просуватися шляхом євроінтеграції. Збройний конфлікт поставить хрест на цих прагненнях”, – наголосила експерт.
Нагадаємо, колишній сербський автономний край Косово проголосив незалежність у 2008 році в односторонньому порядку. Більшість країн ЄС, а також США та Канада одразу визнали незалежну державу. Сербія досі вважає Косово частиною своєї території.
Читайте також:
Кремль втрачає позиції: як санкції за війну в Україні поступово руйнують економіку Росії