Костянтинівка, як і раніше, залишається основною точкою прикладання сил для окупаційних військ РФ. Як розповів в ефірі FREEДОМ керівник військових програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія XXI” Павло Лакійчук, ворог не полишає спроб максимально підготуватися до штурму Слов’янсько-Краматорської агломерації.
За словами експерта, війська РФ продовжують спроби обійти Слов’янськ і Краматорськ із півночі та півдня, для чого кидають на ці напрямки дедалі більше військ. Тим не менш, відчутного ефекту ці спроби, за його словами, поки що не дали.
“На поточний момент за важливістю я б виділив Покровсько-Костянтинівський напрямок, тобто південний напрямок прориву противника на Східному фронті, і Лимансько-Слов’янський, на якому ворог намагається вклинитися з півночі. Це дві основні точки прикладання сил противника, тут зараз відбуваються найбільш інтенсивні бої. Особливо в районі Костянтинівки”, — говорить Лакійчук.
Причому саме Костянтинівка, як він вважає, має для кремлівського диктатора Путіна особливе значення — не стільки у військовому плані, скільки в політичному.
“Теоретичне взяття Костянтинівки зараз матиме не тільки оперативне значення для противника, а й політичне. Адже кремлівський диктатор уже заявив про взяття Костянтинівки, тому генералам доведеться відпрацьовувати брехню Путіна”, — зазначає експерт.
Що стосується планів РФ на Слов’янсько-Краматорську агломерацію, то тут усе залежатиме від синхронності дій ворога на флангах і того, наскільки добре закріпилися на них українські війська.
“Успіх охоплення всієї Слов’янсько-Краматорської агломерації визначатиметься синхронністю дій ворога на півдні та на півночі. Тут Слов’янсько-Лиманський напрямок теж стає ключовим. Причому саме на ньому діє найбільш потужне з усіх російських угруповань, які зосереджені на Донецькому напрямку. Також небезпечним для українських військ є район Рай-Олександрівки: у разі прориву ворогом фронту на цій ділянці противник може створити “мішок”, який може закінчитися тактичним оточенням для великої частини наших сил і призвести до серйозних наслідків у подальшому. Однак поки що подібних передумов не спостерігається. Ворог продовжує спроби просочування”, — вважає спікер.
Загалом, на думку Лакійчука, військам РФ не вдається досягти на фронті хоч скільки-небудь серйозних успіхів. Саме цим він пояснює ті масовані удари, яких зараз зазнають Київ і вся Україна.
“Я думаю, співвідносити ситуацію на полі бою з масованими ударами противника по наших населених пунктах та українській інфраструктурі можна тільки в одному контексті. Відсутність досягнень на землі та нездатність російської армії виконати накази Путіна підштовхують російських генералів діяти альтернативно, завдаючи ударів по цивільних. У Кремлі сподіваються, що ми здамося, що тил не витримає. Вони дуже недооцінюють український народ”, — резюмує експерт.
Читайте також: Майже половина всіх штурмів за добу зосереджена на чотирьох напрямках фронту — зведення Генштабу ЗСУ
Раніше повідомлялося, що підрозділи Сил оборони України уразили низку важливих військових та військово-економічних цілей російського агресора. Зокрема під українськими ударами опинилися 12 танкерів, один буксир і один суховантаж Російської Федерації в акваторії Азовського моря.














