Переговори Трампа і Рютте: США та НАТО намагаються зняти напруженість у відносинах

Марк Рютте та Дональд Трамп. Фото: gettyimages.com

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час зустрічі в Білому домі намагався переконати президента США Дональда Трампа, що європейські союзники залишаються надійними партнерами Вашингтона. Про це з посиланням на ERR повідомляє FREEДОМ.

Трамп знову розкритикував деякі країни Альянсу, заявивши, що вони не підтримали США в іранській операції, і наголосив, що чекає від союзників не грошей, а “відданості”. У відповідь Рютте нагадав, що європейські країни в цілому підтримували Сполучені Штати, зокрема надавши свої бази для американської авіації.

Після переговорів генсек НАТО також заявив, що Трамп залишається прихильним до Альянсу і розраховує на збільшення оборонних видатків європейських союзників.

Читайте також: Дональд Трамп завжди підтримує переможців: чого очікувати від президента США у питанні війни РФ проти України — думки експертів

Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Сполучені Штати Америки більше не є нейтральним посередником у війні Росії проти України. За його словами, на саміті G7 європейським лідерам вдалося знайти точки дотику з американською стороною. Окрім узгодження українського питання, було досягнуто прогресу і в питаннях Близького Сходу.

Прямий ефір