Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав європейців серйозно ставитися до погроз з боку Москви. Удар російського дрона по румунському місту Галац має стати сигналом для всієї Європи та НАТО. Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі X, інформує FREEДОМ.
Цю заяву польський прем’єр зробив на тлі погроз з боку замголови Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва на адресу європейських країн.
“Польща, країни Балтії, тепер Румунія. Все більше і більше російських провокацій. Раніше колишній президент Медведєв сказав, що мирний сон громадян ЄС закінчився. Кожен у НАТО має, нарешті, почати ставитися до цих фактів і слів серйозно”, — зазначив Туск.
Його позицію поділяє і керівництво Данії. Очільниця уряду Метте Фредеріксен вважає цілком імовірним сценарій подальшої ескалації з боку Росії і не виключає спроб поширення агресії на інші європейські держави.
“На жаль, такий сценарій можливий. Я не в змозі передбачити, яким чином і де саме відбудеться загострення ситуації. Я також не в змозі передбачити, з чим ми матимемо справу. Але в тому, що на нас чекає нова хвиля агресії з боку Росії, я впевнена”, — заявила вона в інтерв’ю польському виданню Gazeta Wyborcza.
Читайте також: У Росії нічого не відбувається випадково: про значення падіння дрона на житловий будинок у Румунії розповіла Покровщук
Раніше верховна представниця ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кая Каллас заявила, що Європейський Союз засуджує удар російського безпілотника по житловому будинку в румунському місті Галац. За її словами, Євросоюз має намір продовжувати санкційний тиск на Росію та посилювати заходи щодо зміцнення безпеки східного флангу.














