“Найсерйозніший інцидент від початку війни”: Румунія звернулася до ООН та НАТО через російський безпілотник

Прапор Румунії. Фото: gettyimages.com

Президент Румунії Нікушор Дан скликав екстрене засідання Вищої ради оборони країни після інциденту з безпілотником у місті Галац. Про це він повідомив у соцмережі Х, інформує FREEДOM.

За словами президента країни, відповідальність за подію повністю лежить на Російській Федерації. Про це ж заявляло і Міністерство оборони Румунії.

Нікушор Дан зазначив, що це найсерйозніший інцидент на території держави від початку війни Росії проти України. Румунські військові фіксували дрон після його входу в повітряний простір країни. Для спостереження піднімалися винищувачі F-16 і гелікоптер. Ціль не була збита. Румунія вже проінформувала союзників по НАТО та звернулася до Ради безпеки ООН.

“Підтримка Румунією України в політичному, гуманітарному, військовому плані та на шляху до європейської інтеграції залишається непохитною. Чим довше Росія продовжує свою агресію, тим яснішим стає, що ця війна має завершитися справедливим і міцним миром, коли дотримано суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України. Румунія офіційно звернулася до союзників із проханням розгорнути додаткові засоби боротьби з дронами для посилення нашої оборони та захисту східного флангу Альянсу відповідно до інструкцій SACEUR”, — наголосив Нікушор Дан.

Читайте також: На влучання дрона РФ у багатоповерхівку в Румунії відреагувала Урсула фон дер Ляєн — заява

Нагадаємо, російський безпілотник упав на житловий будинок у румунському місті Галац. Постраждали двоє людей, було евакуйовано близько 70 мешканців.

Прямий ефір