98-річна мешканка Донецької області пройшла 10 км, щоб не потрапити в окупацію — історія порятунку (ВІДЕО)

Лідія Степанівна, жителька Очеретино. Фото: facebook.com/ua.national.police

Мешканка села Очеретине Донецької області, 98-річна пенсіонерка Лідія Степанівна, подолала 10 кілометрів пішки, щоб вийти з окупованої частини селища. Дивовижну історію евакуацію українки розповідає FREEДOM.

Нині Очеретине — це одна з найгарячіших точок на карті Донецької області. Активні бойові дії тут тривають уже кілька тижнів. Але такого жаху, каже пенсіонерка, вона не бачила навіть за часів Другої світової війни.

“Та війна такою не була, я ж бачила ту війну — жоден будинок не згорів. А зараз горять”, — зазначила мешканка селища Очеретине Лідія Степанівна.

Згадувати свій маршрут жінці важко. На шляху вона бачила лише розбиті російською авіацією будинки та вирвані з корінням ударною хвилею дерева. З кількома зупинками на сон і відпочинок за день Лідія Степанівна пройшла десять кілометрів.

“Мене хитнуло і кинуло в траву. Лягла, трохи поспала і пішла далі”, — поділилася деталями свого шляху пенсіонерка.

 Знесилену, але відважну жительку Очеретиного на дорозі побачили українські військові.

“Ця бабуся йшла пішки, спираючись на звичайну дерев’яну палицю. І вже коли на дорозі її побачили українські військові, вони сконтактувалися з екіпажем “Білих янголів”, які вивезли її в безпечне місце”, — розповів т. в. о. начальника відділу комунікації ГУНП в Донецькій області Павло Дяченко.

Селище Очеретине, що неподалік Авдіївки, вже знищене російськими військами на 80%. На вулицях тривають бої. Доставляти продовольство та проводити евакуації з тієї частини, яка контролюється українськими військами, практично неможливо.

Тут, як і в сусідній Авдіївці, під завалами лежать загиблі, яких раніше вмовляли евакуюватися.

“Такі випадки є в самому Очеретиному. Шістьох людей завалило в багатоквартирному будинку і ми не змогли їх дістати. Це сталося якраз до активної фази в Очеретиному і на сьогодні вони, на жаль, перебувають там — під завалами”, — розповів начальник Очеретинської сільської військової адміністрації Микола Коваленко.

Зі слів очільника військової адміністрації, наразі в Очеретиному залишається близько двох сотень людей. Більшість із них — це люди пенсійного віку.

Читайте також: З-під обстрілів — на велосипеді: історія жителя Часового Яру та ситуація в місті (ВІДЕО)

Прямий ефір