40 танкерів змінили прапор на російський під час блокування Америкою венесуельської нафти, — WSJ

Танкер тіньового флоту РФ "Боракай" у Біскайській затоці. Фото: gettyimages.com

За час американської блокади експорту нафти з Венесуели мінімум 40 танкерів змінили прапор на російський. Як пише The Wall Street Journal, це чергові спроби власників суден захистити кораблі, інформує FREEДOM.

Зокрема, у травні 2025 року ЗС РФ направили винищувач у повітряний простір НАТО, коли Естонія спробувала зупинити танкер, який перебував під санкціями і йшов до Росії.

Видання нагадало, що у випадку з танкером Marinera (раніше Bella-1), який американські військові переслідували з середини грудня, коли судно прямувало з нафтою з Ірану до Венесуели, Росія не тільки направила підводний човен у район знаходження танкера тіньового флоту перед його штурмом американськими військовими, але і два літаки. Вони пролетіли над судном берегової охорони, що слідувало за танкером. Російські військові підтримували зв’язок з екіпажем танкера і доповідали в штаб Північного флоту у Мурманську про можливу перестрілку екіпажу з американцями.

Це може свідчити про більшу залученість Кремля у створення тіньового флоту, ніж вважалося раніше, і вищий ризик конфлікту між російськими та американськими військовими через це. Також це може стати причиною конфронтації між Трампом і Путіним щодо нафтових активів у Венесуелі.

Читайте також: США переходять до жорстких дій проти тіньового флоту РФ: тактика Трампа в аналізі експертів

Раніше фінансово-економічний експерт Андрій Новак зазначив, що Сполучені Штати затримали кілька кораблів російського тіньового флоту, створивши прецедент, завдяки якому тепер й інші держави зупинятимуть судна з підсанкційною нафтою. Крім того, у Росії більше немає можливостей використовувати заміну прапора під час руху танкера: хоча це і незаконно, але РФ постійно користувалася цією лазівкою останні роки.

Прямий ефір