У Нідерландів є шанс екстрадувати з РФ бойовика Цемаха, – адвокат

uatv
10.09.2019
Фото UATV

Амстердам може звернутися до Москви й запросити видачу Володимира Цемаха. Потенційно Росія може це зробити, оскільки формальних перешкод у неї немає. До того ж, він не є громадянином РФ.

Так вважає адвокат Микола Полозов, про що він заявив у студії UATV.

“Не можу сказати, наскільки він може бути цінним свідком, але для будь-якого суду присутність такого завжди вигідніша, ніж дослідження якихось письмових матеріалів, – наголосив правозахисник. – Очевидно, що у РФ є побоювання щодо того, що він може довести її причетність до катастрофи. І для них було вкрай важливо заховати його від слідчих Нідерландів, тому вони й наполягли на тому, щоби Цемах потрапив у список на обмін “.

Микола Полозов акцентував увагу на тому, що ця справа розглядається не тільки в юридичній площині, а й у політичній.

“Якщо ми говоримо про процесуальний бік справи, то у Росії немає формальних перешкод для видачі Володимира Цемаха, якщо запит надійде, – зазначив Полозов. – Але ми знаємо і про політичний бік питання, і про те, що Кремль не зацікавлений у видачі цієї людини. Політична складова в цій справі може все міняти”.

На думку адвоката, ключовим ув’язненим для РФ був Кирило Вишинський.

“Він пропагандист Кремля, який разом зі своїми колегами, наприклад, Кисельовим, Скабеєвою, забезпечують стійкість російського режиму, – зауважив адвокат. – Його звільнення – сигнал від Кремля для “армії” пропагандистів, що своїх вони не кидають. А щодо інших, то це свого роду “доважок”, щоб було паритетне число осіб для передачі. Також не варто забувати, що були передані громадяни Росії, які воювали на Донбасі, вбивали українців. Для російської сторони їх важливо було забрати для того, щоб ця історія вщухла, забулася. А головне, щоб наратив про те, що конфлікт на Донбасі – внутрішній, продовжував зміцнюватися Кремлем“.

Телеверсію інтерв’ю з Миколою Полозовим дивіться у програмі “Лицом к лицу” 10 вересня о 21:00.

Нагадаємо, Росія зберігає статус обвинувачених для українських моряків і Бекірова.

Джерело UATV
дата 10.09.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV