РФ нарощує ядерний потенціал в окупованому Криму, – Кулеба

uatv
23.02.2021
Фото МЗС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у роботі сегменту високого рівня Конференції з роззброєння 2021 року. Він привернув увагу учасників до загрозливого та незаконного нарощування ядерного потенціалу РФ в окупованому Криму, що підриває без’ядерний статус українського півострова.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МЗС.

Кулеба запевнив у готовності України сприяти відновленню ефективної роботи конференції.

Міністр висловив готовність України взяти участь у створенні універсального документу, який надавав би ефективні гарантії безпеки для неядерних держав-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. 

Очільник МЗС України окремо зупинився на фактах нехтування Росією низкою міжнародних договорів з контролю над озброєннями, роззброєння та нерозповсюдження. 

“Гібридна агресія Росії проти України підриває архітектуру глобальної безпеки, побудовану на таких засадничих міжнародних документах, як Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, Конвенція про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та їхнього знищення, Конвенція про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що завдають надмірних ушкоджень або мають невибіркову дію”, – сказав він.  

Раніше Верховна Рада закликала світ засудити окупацію Криму.

Читайте також: “Спостерігається шалений спротив Росії”: Кулеба розповів про підготовку саміту “Кримська платформа”

Джерело UATV
дата 23.02.2021
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×