МЗС засуджує погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму на тлі пандемії COVID-19

uatv
21.05.2020
Фото Укрінформ

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує триваюче погіршення ситуації з правами людини на тимчасово окупованій Російською Федерацією території Кримського півострова на тлі поширення пандемії COVID-19.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МЗС.

У відомстві зазначають, що поширення пандемії не зупинило російську владу від оголошення чергового примусового призову до окупаційної армії РФ, що вважається воєнним злочином.

“Попри свої обов’язки як окупаційної держави щодо охорони здоров’я населення, визначені міжнародним гуманітарним правом, Російська Федерація використовує загострення гуманітарної ситуації як димову завісу виключно для подальшого наступу на права і свободи кримчан”, – зазначають у відомстві.

У МЗС заявляють, що березневий указ російського президента про позбавлення громадян України права власності на землю в Криму став ще одним беззаперечним фактом порушення Москвою своїх зобов’язань у межах міжнародного гуманітарного права.

“Більше того, вже понад три роки Російська Федерація як окупаційна держава ставить себе вище Міжнародного суду ООН, ігноруючи його наказ, який вимагає відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, та має на меті захистити самобутність української та кримськотатарської громади в умовах тимчасової окупації”, – йдеться в коментарі українського зовнішньополітичного відомства.

Читайте також: “Постріл у ногу”: Кислиця прокоментував скликання РФ відеоконференції щодо ситуації в окупованому Криму

У МЗС зазначають, що вручення так званих “застережень про екстремістську діяльність”, судові процеси, політично та релігійно вмотивоване незаконне позбавлення волі, переслідування громадських активістів має на меті посилити тотальну атмосферу страху в окупованому Криму, примусово витіснити з півострова найбільш активних чи залякати їх.

У відомстві запевняють, що спроби Росії через просування своїх фейкових емісарів на різні міжнародні заходи прищепити світові толерантність до окупації Криму є безперспективними.

“Ані подібні відверто пропагандистські операції Кремля, ані нікчемні квазі-юридичні акти окупаційної влади не можуть змінити правового статусу Криму як невід’ємної складової території України в межах міжнародно визнаних кордонів чи похитнути спільну позицію міжнародної спільноти з підтримки суверенітету та відновлення територіальної цілісності нашої держави”, – йдеться в заяві.

МЗС закликає міжнародне співтовариство посилити спільні зусилля для розвінчання міфів російської пропаганди, яка є елементом російської агресії та дестабілізаційних дій, спрямованих проти України й інших демократичних держав.

Як повідомлялося раніше, Еміне Джапарова в МЗС займатиметься питаннями окупованого Криму.

Джерело UATV
дата 21.05.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×