МЗС закликає Росію припинити утиски ПЦУ в окупованому Криму

uatv
05.08.2020
Фото Крим Реалії

МЗС України засуджує виселення громади ПЦУ з кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги в окупованому Сімферополі.

Про це інформує пресслужба зовнішньополітичного відомства.

“Лише тиждень тому російська окупаційна адміністрація вручила архієпископу ПЦУ Клименту постанову про знесення храму в Євпаторії. У минулому році в березні окупанти безпідставно затримували самого архієпископа Климента, у квітні відмовились зареєструвати місцеву релігійну організацію за його заявою, у червні ухвалили рішення розірвати угоду оренди приміщень, у яких розташовувався діючий кафедральний собор, у липні під виглядом ремонту будівлі було викрадено весь церковний обладунок єпархіального управління цього собору”, – нагадали у відомстві.

Зазначається, що переслідування спрямоване на стирання української ідентичності на тимчасово окупованих територіях та є частиною політики утисків усіх релігійних спільнот у Криму, непідконтрольних Москві.

У МЗС звернули увагу, що Росія в Криму зловживає законодавством у сфері боротьби з екстремізмом та застосовує адміністративне законодавство для боротьби з релігійними спільнотами.

“Адміністративний тиск здійснюється не лише на ПЦУ. У цьому році штрафи за місіонерську діяльність накладались окупантом на равина общини месіанських євреїв та імама алуштинської мусульманської спільноти“, – сказано в повідомленні.

Усього за час окупації правозахисники зафіксували 91 адміністративну справу щодо релігійних організацій та їхніх членів у Криму. Було накладено 73 адміністративні штрафи на загальну суму понад 1 млн рублів.

МЗС закликає Росію як державу-окупанта дотримуватися норм міжнародного права, зокрема і міжнародного гуманітарного права, та припинити утиски ПЦУ та інших релігійних спільнот.

Нагадаємо, що в окупованому Криму вимагають від архієпископа Климента 50 тис. рублів за “суди”.

Джерело UATV
дата 05.08.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×